Jak wybrać odpowiednie zakwaterowanie dla swojej podróży

 

Planując swoją podróż dojdziesz do decyzji, jakiego rodzaju zakwaterowania potrzebujesz? Oto wskazówki i porady dotyczące rzeczy, o których powinieneś pomyśleć przy wyborze zakwaterowania na czas podróży.

Jak długo będziesz mieszkać?

Jeśli zamierzasz zostać w danym miejscu przez dłuższy czas, rozważ pobyt w mieszkaniu, takim jak to dostępne na Airbnb. Apartamenty zazwyczaj mają kuchnie, pralki i prawie wszystko, czego potrzebujesz podczas długiego pobytu. Prawdopodobnie będziesz też w stanie uzyskać preferencyjne stawki za dłuższe pobyty. Jeśli zostajesz tylko na krótki okres czasu, rozważ pobyt w hotelu lub hostelu.

Propozycja:

Długi pobyt: apartament / Krótki pobyt: hotel lub hostel

Kiedy przyjedziesz?

Jeśli przyjeżdżasz późno, np. po 22:00, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie hotel lub hostel. Często spotykałam się z tym, że gospodarze Airbnb nie są wielkimi fanami późnego zameldowania i mogą pobierać dodatkowe opłaty, jeśli planujesz przyjechać późno.

Sugestia:

Hotel lub hostel

Z iloma osobami podróżujesz?

Jeśli podróżujesz w dużej grupie i chcesz zatrzymać się w tym samym pokoju lub mieszkaniu, to w zależności od tego, jaki rodzaj podróży Cię interesuje, możesz zdecydować się na prywatny pokój w hostelu lub mieszkanie na Airbnb. Hotele nie są dobrym rozwiązaniem dla dużych grup, ponieważ może się okazać, że będziesz musiał zapłacić za kilka pokoi, a to może się sumować.

Czy potrzebujesz urządzeń do gotowania?

Jeśli masz ograniczony budżet, np. podczas podróży z plecakiem, lub zostajesz na dłuższy czas w miejscu docelowym, to zaplecze kuchenne może być dla Ciebie ważne. W tym scenariuszu, apartament lub hostel będzie lepszy niż hotel lub ośrodek, ponieważ często zapewniają takie udogodnienia.

Sugestia:

Hostel lub apartament

Czy to specjalna okazja?

Jeśli podróżujesz na specjalną okazję, taką jak urodziny, miesiąc miodowy lub coś innego, rozważ pobyt w luksusowym hotelu. Luksusowe hotele oferują wiele korzyści i udogodnień, które zapewnią Ci niesamowite i niezapomniane wrażenia, a często są one tak miłe, że możesz nawet nie chcieć opuszczać hotelu.

Propozycja:

Luksusowy hotel lub kurort

Czy chcesz być w centrum miasta?

Jeśli odwiedzasz miasto i zamierzasz spędzić dużo czasu na zwiedzaniu, wtedy centralnie położone zakwaterowanie jest generalnie najlepsze. Uważam, że hostele są często w doskonałych lokalizacjach i nadal są dość przystępne cenowo. Podczas gdy centralnie położone hotele są zwykle o wiele droższe niż te położone nieco dalej. Możesz również znaleźć apartamenty w dobrych lokalizacjach, ale większość miejsc na Airbnb, w których się zatrzymałem, znajdowało się nieco dalej.

Propozycja:

Hotel lub hostel

Czy będziesz prowadzić samochód?

Dotyczy to raczej miejsc w miastach, a jeśli jedziesz samochodem, warto albo wybrać hotel, który zapewnia parking, albo poszukać w Internecie przed wizytą, by sprawdzić, jak wygląda parkowanie w okolicy. Generalnie polecam unikanie jazdy samochodem w miastach, ponieważ spowoduje to wzrost kosztów parkowania, a także może skończyć się spędzeniem dużej ilości czasu w korku, a nawet zgubieniem się.

Sugestia:

Hotel z parkingiem

Jak blisko jest transport publiczny?

Coś, o czym zawsze myślę przy rezerwacji noclegu, to jak blisko jest do przystanków transportu publicznego, takich jak metro czy przystanek tramwajowy. W przeszłości (kiedy byłem młodszy) byłem na wycieczkach i nie pomyślałem o tym, a skończyło się na tym, że musiałem brać taksówkę za każdym razem, kiedy chciałem gdzieś pojechać, co szybko się sumowało.

Czy chcesz mieć środowisko społeczne?

Dla backpackersów i tych, którzy chcą bardziej społeczne środowisko to może chcesz zatrzymać się w hostelu. Schroniska zazwyczaj mają wspólne obszary, gdzie ludzie spędzają czas i często odbywają się wieczorne imprezy, takie jak bar crawls itp.

Propozycja:

Hostel 

Czy potrzebujesz zaplecza fitness?

Jeśli dbasz o swoje zdrowie i lubisz ćwiczyć w podróży, być może będziesz musiał zatrzymać się w hotelu, który posiada zaplecze fitness lub sprawdzić, czy w okolicy znajdują się publiczne siłownie, które pozwalają na jednorazowe wizyty. Generalnie jednak, jeśli potrzebujesz zaplecza fitness, najlepiej zatrzymać się w dobrze wyposażonym hotelu.

Propozycja:

Hotel

Inne kwestie do rozważenia?

Kilka innych rzeczy do rozważenia, które są również ważne przy rezerwacji miejsca na pobyt obejmuje:

  • Czy zakwaterowanie ma dobre opinie
  • Koszt pasuje do Twojego budżetu
  • Jeśli potrzebujesz specjalnej pomocy, takiej jak winda lub podjazd dla wózków inwalidzkich i czy zakwaterowanie posiada takie udogodnienia
  • Godziny zameldowania i wymeldowania są dla Ciebie odpowiednie

You may like: Najlepsze miejsca do znalezienia i zarezerwowania hoteli i innych miejsc noclegowych online

Streszczenie

Istnieje ogromna różnorodność wspaniałych zakwaterowanie tam, aby zaspokoić potrzeby każdego, i mam nadzieję, że ten post daje kilka pomysłów na rzeczy, aby myśleć o tym, kiedy rezerwacja miejsca na pobyt. Zacznij szukać idealnego zakwaterowania na Tripadvisor, Booking.com, lub innego najlepszego dostawcy zakwaterowania.

Autor