Podróżowanie w pojedynkę vs podróżowanie z innymi

Podróżowanie solo i podróżowanie z innymi może zapewnić bardzo różne doświadczenia podczas podróży. Poniżej znajdują się niektóre z korzyści i negatywów podróżowania z innymi, a także podróżowania solo.


- Podróżowanie solo -.

Podróżowanie solo może być zniechęcającym i przerażającym doświadczeniem za pierwszym razem, gdy to robisz. Ale może być również wzbogacające z wieloma korzyściami. Oto kilka myśli do przemyślenia podczas podróży na własną rękę.

Niezależność

Podróżowanie w pojedynkę da Ci poczucie niezależności. Jest to naprawdę miłe i sprawia, że czujesz się bardziej żywy i zdolny. Podróżowanie w pojedynkę będzie szczególnie pomocne dla kogoś, kto mieszkał w domu przez całe życie lub kogoś, kto wcześniej nie musiał sam o siebie zadbać. To prawie jak zanurzenie się na głęboką wodę. Jeśli denerwujesz się podróżowaniem w pojedynkę po raz pierwszy, wybierz się na krótką wycieczkę, na przykład do lokalnego miasta lub kraju, a następnie rozwijaj się w dłuższe i bardziej ryzykowne wycieczki.

Wolność, aby zobaczyć i zrobić to, co chcesz

Posiadając niezależność będziesz mógł robić to, na co masz ochotę. Możesz zobaczyć coś niezwykłego, co tylko ty chciałbyś zrobić, lub możesz nie robić nic i po prostu spędzić dzień relaksując się. Byłem na wycieczkach z ludźmi, którzy chcieli zrobić tak wiele, że w końcu czujesz się wyczerpany, więc posiadanie tej wolności jest zdecydowanie coś możesz cieszyć.

Nie będziesz na nikogo czekać

Czy masz przyjaciół, którzy biorą wiecznie, aby dostać się do przodu, czy to ty? Jeśli podróżujesz na własną rękę, możesz wyruszyć, kiedy tylko chcesz. Czy to wczesnym rankiem, po południu, czy wieczorem. Nie musisz czekać na innych ani być nagabywanym, aby wyjść.

Będziesz bardziej starał się poznawać ludzi

Ogólnie rzecz biorąc, podróżowanie na własną rękę sprawi, że będziesz bardziej towarzyski. Schroniska w szczególności są świetne do nawiązywania kontaktów towarzyskich i poznawania nowych ludzi. Możesz również wybrać się na wycieczki, zajęcia i inne wydarzenia społeczne, gdzie możesz spotkać ludzi.

Rozwiniesz się jako osoba

Podróżowanie na własną rękę sprawi, że będziesz się rozwijać jako osoba. Odkryjesz bardziej rodzaj osoby, którą jesteś i co lubisz. Podróżowanie w ten sposób jest zdecydowanie dobrym doświadczeniem dla każdego, aby mieć w pewnym momencie w ich życiu.

Podróżowanie w pojedynkę może być samotne

Negatywnym aspektem podróżowania solo jest konieczność jedzenia i podejmowania działań na własną rękę, co może być bardzo samotne. Jako fotograf i bloger podróżniczy, często chodzę sam na wycieczki, do restauracji i na wycieczki. Nie mogę powiedzieć, że nie czułam się czasem jak samotnik i trochę smutna, ale po pewnym czasie można się do tego przyzwyczaić. Często w takich sytuacjach zajmuję się robieniem notatek czy nawet sprawdzaniem swojego Instagrama.


- Podróżowanie z innymi -.

Większość ludzi początkowo podróżuje w grupie z innymi. Być może z rodzicami, gdy są młodzi, a także z przyjaciółmi w późnych latach nastoletnich i wczesnych latach 20-tych. Wiele osób będzie również podróżować z własną rodziną i dziećmi w późniejszym okresie życia. W oparciu o moje doświadczenia z podróżowania z innymi, oto kilka myśli:

Będziesz dzielić się doświadczeniami

Czy kiedykolwiek widziałeś lub zrobiłeś coś i po prostu chciałeś się tym z kimś podzielić? Podróżowanie z innymi zdecydowanie pozwoli ci to zrobić, a potem będziesz mógł spojrzeć wstecz i zastanowić się nad tymi doświadczeniami razem. Niektóre z najbardziej niesamowitych rzeczy, które zrobiłem w moim życiu były z przyjaciółmi i stworzyły wspomnienia, które będą trwać przez całe moje życie.

Możecie podzielić się kosztami hoteli, taksówek itp.

Podróżowanie może być drogie i możliwość podzielenia kosztów pokoi i transportu jest dużą oszczędnością pieniędzy. Możesz zostać w akademikach w hostelach, aby zaoszczędzić pieniądze na zakwaterowaniu, ale z wiekiem może się okazać, że to nie jest to, co chcesz zrobić. Inną korzyścią z podróżowania z innymi jest to, że czasami można uzyskać grupowe zniżki na zajęcia, wycieczki i wyprawy, co może być wielką oszczędnością pieniędzy.

Dotrzymuj sobie towarzystwa

Podróżowanie na własną rękę może być dość samotne i czasami będziesz potrzebować kogoś do rozmowy, na przykład dobrego przyjaciela lub partnera. Możesz poznawać ludzi podczas swoich podróży, ale nie ma nic lepszego niż rozmowa z bliskim przyjacielem.

Możecie sobie nawzajem pomóc, jeśli źle się poczujesz

Jeśli nagle zaczniesz czuć się źle podczas podróży, to miło jest mieć przyjaciela, który może wybiec i odebrać jedzenie, wodę lub nawet lekarstwa. A jeśli zdarzy się najgorsze i wylądujesz w szpitalu, Twój przyjaciel pomoże Ci załatwić formalności związane z ubezpieczeniem i powiadomi Twoją rodzinę.

Bezpieczeństwo jest lepsze z innymi

Bycie z innymi sprawi, że staniesz się mniejszym celem podczas podróży. Nie żeby kiedykolwiek coś mi się stało, ale jest o wiele mniej prawdopodobne, że będziesz postrzegany jako bezbronny, gdy jesteś w grupie lub jest was co najmniej dwoje.

Możesz pracować razem, aby zorganizować rzeczy

Podróżując z innymi ludźmi, możesz łatwo podzielić organizację między grupę, co z kolei sprawi, że twoje życie będzie o wiele łatwiejsze. Podczas mojej podróży do Indii z moim przyjacielem Krisem, obaj musieliśmy zaplanować pewne aspekty podróży. To sprawiło, że planowanie było o wiele łatwiejsze i szybsze.

Róbcie sobie nawzajem zdjęcia

Dobrą zaletą podróżowania z innymi jest to, że możecie robić sobie nawzajem zdjęcia. Możesz również poprosić o to nieznajomych, ale często trudniej jest poprosić ich o powtórzenie zdjęć, jeśli robią złe ujęcia.

Możesz potrzebować własnej przestrzeni

Negatywną cechą podróżowania z innymi jest to, że po pewnym czasie prawdopodobnie będziesz chciał mieć własną przestrzeń i robić swoje własne rzeczy. Jeśli podróżujesz z innymi i czujesz się w ten sposób, to rozważ zorganizowanie nocy tylko dla siebie lub pójście na spacer i czytanie na własną rękę.

Podsumowanie

Zdecydowanie istnieją korzyści zarówno z podróżowania na własną rękę, jak i z podróżowania z innymi ludźmi. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli jest to możliwe, sugerowalibyśmy robienie trochę obu, więc niektóre wycieczki z przyjaciółmi i rodziną, a inne tylko na własną rękę.

Autor