Wskazówki dotyczące zwiedzania drogich miejsc po taniości

Odwiedzanie miejsc, które są znane z tego, że są drogie, może być trudne i czasami odpychające. Ale zazwyczaj istnieje sposób, aby odwiedzić większość miejsc z niskim budżetem i bez rozbijania konta bankowego. Poniżej znajdziesz różne wskazówki, jak tanio odwiedzić drogie miejsca i chociaż nie będziesz miał najbardziej luksusowej wycieczki, to nadal będziesz mógł podróżować.

1. Jedź nocnymi autobusami lub pociągami

Podczas wizyty w Europie tanim sposobem na podróżowanie i oszczędzanie pieniędzy jest spanie w nocnych autobusach lub pociągach. W ten sposób zaoszczędzisz na noclegu. Możesz nawet być w stanie zrobić to, co ja robię (czasami), gdzie dostaję nocny autobus, przyjeżdżam, widzę miejsce docelowe przez cały dzień, a następnie dostaję kolejny nocny autobus tego wieczoru.

Ilekroć podróżuję po Europie, korzystam z Flixbusa, ale w Azji i innych krajach powinieneś być w stanie znaleźć lokalne nocne autobusy i pociągi. Może to oznaczać, że będziesz musiał dokonać rezerwacji za pośrednictwem Biura Podróży, ale te zazwyczaj oferują dobre ceny i są godne zaufania.

2. Zatrzymaj się w hostelach

Schroniska często mają najtańsze łóżka. Dzieje się tak dlatego, że mają one wspólne pokoje typu dormitorium, gdzie będziesz w pokoju z innymi ludźmi. Schroniska często mają od 4 łóżek do ponad 20 łóżek. Schroniska często znajdują się w doskonałych lokalizacjach i w samym sercu miejsca docelowego. Oznacza to, że zaoszczędzisz pieniądze, ponieważ nie będziesz musiał wszędzie dojeżdżać taksówką lub transportem publicznym.

W bardzo drogich miejscach może się okazać, że akademiki nadal nie są super tanie, ale nadal będą znacznie tańsze niż pobyt w hotelu lub prywatnym pokoju.

3. Zatrzymaj się w Airbnb

Inną opcją zakwaterowania jest pobyt na Airbnb. Są to nieruchomości, które wynajmują wolne pokoje, a czasami cały dom lub mieszkanie. Dobrą stroną Airbnb jest to, że są one dobre na długie pobyty i możesz się w nich zadomowić tak, jakbyś tam mieszkał. Często znajdziesz tam możliwość gotowania, pralkę i wiele innych rzeczy, których potrzebujesz.

 4. Couch Surf

Jeśli chcesz wydać nic na zakwaterowanie, a następnie rozważyć Couch Surfing. Jest to miejsce, gdzie hojni gospodarze zapewnią Ci miejsce do spania za darmo. Mogą one również być na tyle uprzejmy, aby pokazać Ci wokół miejsca przeznaczenia. Oczywiście, jeśli rozważyć tę opcję, a następnie zachować bezpieczeństwo, i mieć plany awaryjne w przypadku zakwaterowania nie jest całkiem to, co miałeś nadzieję.

5. Weź jedzenie

Jeśli wybierasz się na jednodniową wycieczkę do miejsca docelowego lub śpisz w nocnym autobusie/pociągu itp, to możesz zabrać ze sobą jedzenie na podróż. Oznacza to, że nie będziesz musiał wychodzić i kupować niczego (lub dużo).

6. Kupuj żywność w sklepach spożywczych

Jeśli nie zabierzesz ze sobą jedzenia, to inną opcją jest kupowanie w sklepach spożywczych i unikanie restauracji. Wiele sklepów będzie miało kanapki i inne rzeczy na wynos, a to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy.

Często robię tak w Londynie, gdzie unikam restauracji, w których posiłek kosztowałby prawdopodobnie minimum 10 funtów. Zamiast tego idę do sklepu spożywczego, takiego jak Tesco, gdzie często mają oferty posiłków za około 3 funty. Jeśli chcę, mogę zjeść śniadanie, obiad i kolację za około 10 funtów, jedząc w ten sposób.

Jeśli zatrzymasz się w Airbnb, jak wspomniano powyżej, lub nawet w hostelu, wtedy możesz zachować to naprawdę tanie i kupić takie rzeczy jak makaron i sos.

7. Jedz w lokalach gastronomicznych

Jeśli nadal chcesz jeść na zewnątrz, ale również chcesz zaoszczędzić pieniądze, unikając restauracji, a następnie udać się do food court. Często znajdują się one w centrach handlowych i zazwyczaj oferują wiele gorących opcji, które można zjeść w stołówce.

8. Sprzedawca fast foodów

Moja ostatnia sugestia na tanie jedzenie jest kupić fast food, takich jak McDonald's, sprzedawców żywności na ulicy itp. Byłby to prawdopodobnie najmniej zdrowy sposób odżywiania się, ale wciąż dość tani w porównaniu z restauracją.

9. Odwiedź darmowe atrakcje

Atrakcje mogą być dużym i drogim kosztem podczas podróży. Ale dobrą rzeczą jest to, że większość miejsc docelowych ma darmowe rzeczy do zrobienia. Takie jak Free Walking Tours, czasami darmowe muzea (jak w Londynie), i inne korzyści. Będziesz w stanie znaleźć mnóstwo darmowych i przyjemnych rzeczy do zrobienia poprzez wyszukiwanie w Google (lub innej wyszukiwarce) w formacie "Darmowe rzeczy do zrobienia w [miejsce docelowe]".

10. Kup kartę miejską

Jeśli darmowe atrakcje nie są dla Ciebie, a nadal chciałbyś zobaczyć wiele w miejscu docelowym, to rozważ zakup karty miejskiej. Za te trzeba zapłacić, ale przyzwoite karty miejskie mogą zapewnić darmowy lub zniżkowy wstęp do większości atrakcji, a także darmowe przejazdy komunikacją miejską. Na przykład, karta w Kopenhadze działa w ten sposób, podobnie jak London Pass.

Warto zauważyć, że te karty są warte pieniędzy tylko wtedy, gdy dużo robisz podczas swojej wizyty, więc dodaj sobie, ile wydasz bez niej przed zakupem.

11. Pracuj w miejscu docelowym

Innym sposobem, aby uczynić wizytę w drogim miejscu tanim jest praca tam. Może to być wolontariat, np. przez Workaway, lub znalezienie pracy sezonowej, np. w barze/restauracji itp.

12. Pij wodę z kranu i weź ze sobą butelkę

W czasie podróży, a zwłaszcza jeśli dużo chodzisz i przebywasz na zewnątrz, zawsze powinieneś mieć przy sobie wodę. Tanim sposobem na to jest zabranie ze sobą wody w butelce. W niektórych miejscach, takich jak Zurych czy Wiedeń, można znaleźć darmowe ujęcia wody lub napełnić ją w miejscu zakwaterowania, jeśli zostajesz na noc. Oczywiście zawsze należy sprawdzić, czy woda z kranu jest bezpieczna do picia.

13. Pójdź wszędzie pieszo lub wypożycz rower

W wielu miastach, szczególnie w Europie, jest możliwe, aby przejść prawie wszędzie podczas zwiedzania atrakcji. Takich jak Londyn, który jest ogromnym miastem, można w rzeczywistości chodzić między wieloma z najlepszych rzeczy do zobaczenia. To może nie być najlepszy sposób na poruszanie się, jeśli masz ograniczony czas, a także ciągłe chodzenie może być męczące, ale na pewno pozwoli Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy na transporcie publicznym.

Autor