8 wskazówek dla podróżujących samotnie kobiet

W tym poście Amy Aed pisze dla nas i opowiada nam o swoich doświadczeniach wraz z 8 wskazówkami dla kobiet podróżujących solo.

Jako kobieta, dorastałem w przekonaniu, że wychodzenie na własną rękę jest przerażające i niebezpieczne w miejscach niezbyt odległych ode mnie, nie mówiąc już o tym, gdybym miał zacząć kroczyć przez kraj. Po tym, jak zostałem wychowany w przekonaniu, że będę bardziej zagrożony, jeśli wyjdę solo jako kobieta, a nie mężczyzna, przyjaciele i rodzina byli nieco zaniepokojeni moim bezpieczeństwem, kiedy zacząłem podróżować na własną rękę. Nie pomagało mi to i sprawiało, że popadałam w lekką paranoję i rezerwę, ponieważ nie chciałam narazić się na niebezpieczeństwo. Jednak po tym, jak nie zostałem postrzelony lub zamordowany podczas moich podróży, zacząłem zdawać sobie sprawę, że szczerze mówiąc, wszystko, co mi powiedziano, było absolutną bzdurą. Podróżowanie w pojedynkę jest bezpieczne, podróżowanie jako kobieta jest bezpieczne - tak długo, jak jesteś stosunkowo ostrożna i nie robisz niczego, czego nie zrobiłabyś w domu.

I tak, zebrałem listę moich ulubionych wskazówek i sugestii dla samotnych podróży kobiet, kiedy Y'all iść za granicę, jak to jest całkowicie w porządku, aby być w wielkim szerokim świecie na własną rękę, jeśli jesteś świadomy, jak zachować siebie bezpieczne.

1. Zaprzyjaźnij się ze starszymi parami lub rodzinami

Moja mama opowiedziała mi kiedyś historię, kiedy pojechała do Włoch i dziewczyna dużo młodsza od niej usiadła koło niej i nawiązała rozmowę. Jest to naturalna rzecz, którą zwykle robi się podczas podróży w pojedynkę, ale dla tej dziewczyny, to również chroniło ją przed przerażającym właścicielem restauracji, który ją zagadywał. Nauczyłem się z tego, że jeśli potrafisz rozmawiać ze starszymi parami lub rodzinami i siedzieć blisko nich w restauracjach i tym podobnych, jeśli ktoś sprawi, że poczujesz się nieswojo lub spróbuje zrobić coś, czego nie chcesz, to jesteś w typowo bezpiecznych rękach. Na tej samej zasadzie, jeśli możesz zaprzyjaźnić się z członkami personelu i hostessami, mogą oni pomóc Ci w udzielaniu porad, jak również mieć na Ciebie oko, a pasażerki samolotów są często świetne w dawaniu Ci wskazówek dotyczących miejsca, w którym masz wylądować.

2. Załaduj fotokopie ważnych dokumentów

Wiele osób będzie sugerować, że masz twarde kopie wszystkich ważnych dokumentów w torbach i na swojej osobie, w przypadku, gdy napotkasz kłopoty lub trzeba uzyskać do nich dostęp z jakiegokolwiek powodu. Jednak w wielu przypadkach jest mało prawdopodobne, że będziesz je miał przy sobie, gdy będą Ci potrzebne, więc jeśli możesz przesłać ich kopie na strony takie jak DropBox, to nawet jeśli stracisz wszystko, od torby po telefon, nadal będziesz mógł uzyskać do nich dostęp na dowolnym innym urządzeniu. To również pomaga, jeśli upewnić się, że ludzie z powrotem do domu mają kopie tych wcześniejszych.

3. Sztuczka z gumowym progiem

Podczas pobytu w zakładzie, który może nie być najbezpieczniejszy, gumowy próg naprawdę może być ratunkiem. Umieszczony po wewnętrznej stronie drzwi, w których się znajdujesz, bardzo utrudnia ludziom włamanie, gdy śpisz. Podobne do tego jest "Nie przeszkadzać" Trick, gdzie można umieścić swoje hotele "nie przeszkadzać" znak na drzwiach, gdy jesteś poza, a nie "wejdź, mój pokój potrzebuje czyszczenia", jak to jest niezwykle oczywisty znak, że nikt nie jest w pokoju, co czyni go doskonałą okazją dla tych, którzy mogą chcieć ukraść swoje rzeczy.

4. Bądź pewny siebie i asertywny

To tylko podstawowa rada, ale jest szczególnie ważna, gdy jesteś kobietą podróżującą samotnie, ponieważ ludzie, głównie mężczyźni, mogą być dość denerwujący, gdy zauważą, że jesteś solo. Od sklepikarzy, przez ludzi, którzy chcą się z tobą umówić, aż po ludzi, którzy po prostu chcą działać ci na nerwy, jeśli nie jesteś w stanie powiedzieć "nie" i powiedzieć ludziom, kiedy sprawiają, że czujesz się niekomfortowo, wtedy będzie raczej trudno poruszać się gdziekolwiek. Umiejętność wytłumaczenia komuś, że jego zaloty są niemile widziane, to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić.

5. Regularnie się meldować

Z zaufanymi przyjaciółmi lub rodziną w domu, powinieneś meldować się u nich o tej samej porze każdego dnia (szczególnie w przypadku osób podróżujących po raz pierwszy), aby upewnić się, że wszystko z Tobą w porządku, ponieważ jeśli nie jesteś, to daj im kilka godzin i mogą zacząć alarmować ludzi. Można to również zrobić za pomocą mediów społecznościowych, które mogą być tak ważnym narzędziem podczas podróży zagranicznych. W każdym razie, informując ludzi, upewniasz się, że ktoś inny będzie tam dla Ciebie, jeśli coś pójdzie nie tak. Ponadto, będziesz mógł opowiedzieć wszystkim o tym, jak świetnie się bawisz!

 

6. Zwróć uwagę na ciemność

Po pierwsze - nigdy nie przybywaj do nowego miejsca, gdy jest ciemno, ze względu na fakt, że prawdopodobnie będziesz zdezorientowany i nie będzie w stanie uporządkować siebie, chyba że zostaniesz odebrany przez ludzi, którym ufasz. To naprawdę nie jest najlepszy pomysł, aby przybyć gdzieś, gdzie nie wiesz w czasie, gdy jest mniej ludzi wokół i ledwo można odczytać znaki uliczne, a więc ważne jest również, aby zwrócić uwagę na czas zachodu słońca w kraju, w którym jesteś, tak, że można upewnić się, że jesteś w dobrym miejscu, gdy słońce idzie w dół i nie są złapani.

7. Nie upijaj się

Podczas gdy jest to całkowicie w porządku, aby mieć kilka drinków i mieć dobry czas, to prawdopodobnie nie jest to najmądrzejszy pomysł, aby uzyskać blackout pijany i nietrzeźwy, gdy podatne w nowym kraju z nowymi ludźmi. Ponadto, kiedy tylko jesteś poza domem, tak jak prawdopodobnie wróciłbyś do domu, nie zostawiaj swojego drinka bez nadzoru, nawet przez krótki czas, ponieważ każdy mógłby włożyć tam cokolwiek bez zauważenia przez innych ludzi, co nie byłoby najlepszym sposobem na zakończenie podróży.

8. Bezpieczeństwo ponad oszczędnościami

Nie skąp na ubezpieczenie podróżne! Nigdy nie próbuj oszczędzać na drobiazgach, takich jak kiepski hotel w podejrzanej okolicy, czy przejazd autobusem, który trwa trzy razy dłużej i jedzie gdzieś przez Kalkutę. Nigdy nie ryzykuj swojego zdrowia i bezpieczeństwa w celu zaoszczędzenia kilku bobów, ponieważ pod koniec dnia, jestem pewien, że wszyscy wolimy być w porządku niż dwadzieścia funtów w górę.

Następnie, oczywiście, mamy sztuczki, które każdy powinien przestrzegać tak czy inaczej; Takie jak to, jak powinieneś studiować mapy w sklepach zamiast na ulicy, aby nie oznaczyć się jako turysta, nie wychodzić w krzykliwej biżuterii, mieć torbę na krzyż dla swoich kosztowności, czytać opinie o miejscach, w których przebywasz i odwiedzasz, nie wsiadać do nieoznakowanych taksówek (i wysyłać numery rejestracyjne każdego obcego pojazdu do członków rodziny), a także ubierać się i zachowywać w sposób, który jest zalecany w kulturze, w której jesteś. Ponadto, czy słyszałeś kiedyś o ludziach, którzy siedzieli przy stolikach w restauracjach, kawiarniach i tym podobnych, a kiedy wstali, aby wyjść, okazało się, że ich bagaże zniknęły? W wielu miejscach ludzie kradną twoje rzeczy prosto spod ciebie, dlatego powinieneś upewnić się, że masz swoje najważniejsze rzeczy przy sobie przez cały czas i przełożyć stopę przez pasek torby, gdy siedzisz, jeśli nie chcesz jej zgubić.

Wbrew temu, co mówi wiele osób, samotne podróżowanie nie jest ani nudne, ani samotne, ani zbyt ryzykowne. W rzeczywistości może to być jedno z najbardziej niesamowitych, podnoszących na duchu doświadczeń, jakie możesz zdobyć w życiu i nic nie powinno Cię powstrzymywać. Chociaż jako kobieta możesz być szczególnie narażona na niebezpieczeństwo, tak długo, jak będziesz uważać i będziesz świadoma tego, co się dzieje wokół ciebie, możesz mieć szalony czas robiąc te wszystkie rzeczy, o których tylko marzyłaś lub które widziałaś w Wanderlust Magazine. I zawsze, bawcie się dobrze! To ostatnia rada, której mogłabym udzielić ponad wszystko. Nie pozwólcie, aby obawy lub paranoja powstrzymały Was przed podróżowaniem, niezależnie od tego, czy jesteście solo, czy jesteście kobietami.


Autor