Pędzel kabuki - do czego służy? Dlaczego warto go wybrać, aby go używać?

Pędzel kabuki można kupić już za kilkanaście złotych lub nawet kilkaset. W zależności od producenta, kształtu i włosia, można go używać do nakładania różnych produktów sypkich podczas wykonywania makijażu. Jest idealny dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień.

Kabuki to jeden z najbardziej przydatnych pędzli na rynku. Ze względu na swój niewielki rozmiar idealnie nadaje się do konturowania, krycia, podkreślania rysów twarzy. Można nim nakładać podkład, róż, bronzer czy puder. Dobrze współpracuje z kosmetykami sypkimi, niezależnie od marki.

Czym charakteryzuje się pędzel kabuki?

Pędzel kabuki to mniejszy produkt o krótszej główce, wygodnej rączce i kształcie zbliżonym do pędzla do golenia. Przeznaczony jest do nakładania pudru. Jego nazwa pochodzi z Japonii, a konkretnie z teatru, gdzie stosuje się mocny, kryjący makijaż.

Włosie japońskiego pędzla kabuki ma gęstą, miękką, długą i elastyczną strukturę. Nie kłuje podczas nakładania makijażu. Jego końce mogą być całkowicie płaskie lub lekko zaokrąglone. Mimo że pędzel jest delikatny, równomiernie rozprowadza wszelkie sypkie produkty na twarzy i zapewnia odpowiednie krycie. Do jego stworzenia można wykorzystać naturalne i syntetyczne włosie. Sprawdź pędzel kabuki na domiuroda.pl

Do czego można wykorzystać pędzel kabuki?

Pędzel kabuki jest wszechstronny i może być używany do nakładania sypkich produktów do makijażu, takich jak pudry transparentne, matujące czy mineralne, ale może być również używany do nakładania różu, podkładu mineralnego czy bronzera.

Pędzel kabuki służy do nakładania kosmetyków kolistymi, okrągłymi ruchami. Puder można nakładać na skórę, omiatając nim twarz. Wyprofilowane włosie równomiernie rozprowadza produkt na skórze, nie pozostawiając smug i plam. Jest łatwy w użyciu i szybko dozuje produkty. Można go również używać do nakładania mokrego makijażu. W tym celu wystarczy zwilżyć pędzel wodą, a następnie nałożyć puder jak zwykle. Dzięki temu ukryjesz wszelkie niedoskonałości, w tym popękane naczynka. Pędzel może być używany w każdej wersji do budowania warstw pudru.

Pędzle Kabuki

Jak czyścić pędzel kabuki?

Podobnie jak inne pędzle do makijażu, pędzel kabuki wymaga regularnego czyszczenia. W krótkim czasie stanie się ona siedliskiem bakterii. To właśnie one powodują powstawanie zmarszczek na skórze. Pędzel ten traci swoją elastyczność, miękkość i możliwości aplikacji.

Polecamy te kroki, aby wyczyścić pędzel kabuki bez uszkodzenia jej włosia.

  • Możesz zastąpić gorącą wodę letnią.
  • Do mycia użyj łagodnego szamponu, mydła antybakteryjnego lub płynu.
  • Unikaj suszenia włosia suszarką do włosów, pocierania go na ręczniku papierowym lub frote i nie wykręcaj go.
  • Połóż pędzel na płaskiej powierzchni, aby wyschnął naturalnie.

Pędzel kabuki należy myć co najmniej raz w tygodniu. Jednak może się to różnić w zależności od tego, jak często jest używany. Może to powodować wysuszenie włosia i prowadzić do puszenia się.

Autor