18 najlepszych wskazówek, jak oszczędzać pieniądze na podróże

 

Podróżowanie jest wspaniałe, ale może też być kosztowne. Jeśli chcesz podróżować więcej, ale masz wrażenie, że nigdy nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, rozważ podjęcie środków w celu zmniejszenia kosztów i wydatków. Oto najważniejsze wskazówki, jak zaoszczędzić więcej na podróżach. Znajdziesz je w podziale na finanse, styl życia i dom.


FINANSE

1. Odkładaj pieniądze co miesiąc

Najlepszym sposobem na oszczędzanie pieniędzy na podróże jest odkładanie (oszczędzanie) pieniędzy każdego miesiąca. Niektóre banki mają specjalne konta oszczędnościowe, gdzie oszczędzasz określoną kwotę co miesiąc i zarabiasz wyższe odsetki, ale nie możesz wypłacić pieniędzy w określonym czasie. Idealnie, spróbuj zaoszczędzić około 150 funtów (około) miesięcznie lub więcej, a to powinno szybko dodać się i przybliżyć Cię do następnej podróży.

2. Wyjmij gotówkę, której potrzebujesz na cały tydzień

Posiadanie karty w portfelu może ułatwić kupowanie rzeczy, których nie potrzebujesz, a także stracić kontrolę nad swoimi wydatkami. Zamiast tego, rozważ wycofanie gotówki, której potrzebujesz na jedzenie i inne przedmioty. To powinno pomóc Ci wydać tylko tyle, ile naprawdę chcesz w oparciu o budżet, i pozwala zaoszczędzić znacznie więcej na podróże.

3. Unikaj kredytów w rachunku bieżącym i pożyczek

Kredyty w rachunku bieżącym i pożyczki to duże źródło pieniędzy dla banków. Powodem tego jest fakt, że ich spłata zajmuje klientom dużo czasu. Wynika to z dużej ilości odsetek i opłat, z którymi będziesz walczyć w każdej płatności. Staraj się unikać debetów i pożyczek i bądź bardziej świadomy swoich wydatków w ciągu miesiąca. Zrób to, pilnując swojego salda i budżetując swoje pieniądze w ciągu miesiąca.

4. Oszczędzaj, korzystając z nieoprocentowanych ofert na kartach kredytowych

Niektóre firmy wydające karty kredytowe mają oferty dla nowych klientów, w ramach których nie musisz płacić odsetek przez określoną liczbę miesięcy, może to być nawet 18 miesięcy. Jeśli nie jesteś w stanie zaoszczędzić na wycieczkę, ale wiesz, że możesz realistycznie spłacić pieniądze w okresie bezodsetkowym, to hej presto twoje rozwiązanie jest właśnie tam. Pamiętaj, że nie zachęcam do kart kredytowych, jeśli możesz sobie pozwolić na płacenie za swoje podróże w twardej gotówce, ale zawsze polecam oszczędzanie pieniędzy, kiedy to tylko możliwe.

5. Stwórz pasywne strumienie dochodów

Dobrym sposobem na oszczędzanie pieniędzy na podróże jest tworzenie pasywnych strumieni dochodu. Może to obejmować sprzedaż zdjęć z podróży za pośrednictwem agencji, zarabianie pieniędzy online za pośrednictwem bloga lub strony internetowej, pisanie książek, sprzedaż podcastów, tworzenie aplikacji, lista jest nieskończona.

Kiedy już masz swój strumień pasywnego dochodu, następnym krokiem jest oszczędzanie tych pieniędzy każdego miesiąca w kierunku następnych wakacji.

Uwaga tworzenie ładny pasywny dochód nie wymaga trochę pracy z góry, ale kiedy jesteś w górę iw górę, a następnie zajmuje dużo mniej pracy w dół linii.

6. Załóż konto Monzo

Monzo to bank internetowy oparty na aplikacji i jest to świetny sposób na zarządzanie finansami. Możesz śledzić wszystkie swoje wydatki, ustawić budżet, tworzyć pule oszczędności i wiele więcej. W rezultacie powinieneś mieć nadzieję, że będziesz miał więcej pieniędzy, które będziesz mógł przeznaczyć na podróże.

 


LIFESTYLE

6. Ogranicz imprezowanie i wychodzenie z domu

Wychodzenie na imprezy może być świetną zabawą, ale to także dobry sposób na to, by zniknęły Twoje pieniądze. Zwłaszcza przy zbyt wygodnym systemie płatności zbliżeniowych. Jeśli nie możesz się oprzeć wychodzeniu, rozważ pozostawienie karty bankowej w domu i zabieranie ze sobą tylko gotówki.

7. Mniej wydawaj na ubrania i inne rzeczy materialne

Jeśli lubisz zakupy ubrań i innych rzeczy i jesteś impulsywnym wydawcą, to spróbuj całkowicie uniknąć chodzenia do sklepów. Nie widząc rzeczy, które chcesz, wtedy nie zamierzasz ich kupić. Alternatywnie, spróbuj mieć ustaloną kwotę do wydania każdego miesiąca i ściśle tylko wydać tę kwotę.

8. Korzystaj z transportu publicznego

Transport publiczny jest często tańsze niż uzyskanie taksówki, Uber, lub posiadanie samochodu i jazdy siebie. To może się jednak różnić w zależności od tego, gdzie idziesz i czy podróżujesz z dużą ilością ludzi. Na przykład, jeśli podróżujesz w grupie, może się okazać, że jazda/wynajęcie samochodu jest tańsze niż skumulowany koszt wszystkich biletów. Więc zasadniczo zrobić matematykę przy podejmowaniu decyzji o najtańszej opcji dla Ciebie.

9. Carpool

Jeśli transport publiczny nie jest opcja, a następnie sprawdzić, czy jest to możliwe, aby carpool. Czy twój kolega przejeżdża obok twojej drogi w drodze do pracy każdego dnia? Carpooling jest doskonałym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy i dzieli koszty, gdy jest to możliwe.

10. Jedz mniej na mieście

Każdy lubi jeść poza domem, ale wszystkie pieniądze, które wydajesz na jedzenie poza domem mogą zamiast tego zapłacić za miły posiłek w domu, lub jeszcze lepiej więcej na oszczędzanie na swoje podróże.

11. Rozważ ćwiczenia w domu lub w parku

Członkostwo w siłowni jest drogie, a koszty sumują się w ciągu roku. Rozważ użycie wagi ciała lub lokalnego parku do ćwiczeń, lub dobrą opcją długoterminową jest zakup własnego sprzętu i posiadanie domowej siłowni.

12. Kup tańszą umowę na telefon

Czy naprawdę potrzebujesz tych wszystkich minut, SMS-ów i danych? Jeśli nie, to rozważyć obniżenie planu telefonu i uzyskanie czegoś dużo tańsze. Wiele przyzwoitych firm telefonicznych pozwalają na monitorowanie zużycia danych za pomocą aplikacji lub innych środków, które jest świetne do sprawdzenia tego.

13. Zwróć uwagę na okazje w sklepach spożywczych

Deale i kupowanie luzem może być dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy w sklepach spożywczych. Powinieneś zawsze być świadomy swoich wydatków, a także sprawdzać paragon w przypadku błędów cenowych (co faktycznie zdarza się często).

 


W DOMU

14. Zmniejsz umowę na telewizję

Zamiast posiadać pakiet telewizyjny dający Ci setki kanałów, rozważ tańsze sposoby oglądania telewizji, takie jak Freeview (UK), Netflix i inne tanie lub darmowe serwisy rozrywkowe. Ewentualnie zrezygnuj całkowicie z telewizji i spróbuj zrobić coś nowego. Możesz również rozważyć wykorzystanie swojego czasu na blogowanie i fotografię.

15. Wyłączaj światła i inne urządzenia

Proste rzeczy, takie jak wyłączanie świateł, telewizora i innych urządzeń, gdy nie są one w użyciu, to nie tylko dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ale także sposób, aby nie marnować energii i pomóc środowisku.

16. Kupuj ekologiczny sprzęt AGD

Jeśli masz stare urządzenia, może się okazać, że zużywają one dużo więcej energii niż bardziej nowoczesne urządzenia, co może mieć duży wpływ na koszty energii elektrycznej. Więc kiedy to możliwe, spróbuj zmienić je na bardziej energooszczędne modele.

17. Zmniejsz rozmiar swojego mieszkania

Obszar, w którym mieszkasz i wielkość Twojego mieszkania mogą przekraczać Twoje potrzeby. Podróżując trochę dalej z innego obszaru, możesz zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, zwłaszcza jeśli mieszkasz w dużym mieście. Posiadanie dużego mieszkania może również kosztować Cię dużo więcej, ponieważ potrzebujesz więcej energii do jego ogrzania i zasilania.

18. Używaj tylko ekologicznego oświetlenia

Więcej ECO przyjazne oświetlenie, takie jak niskie żarówki energii są doskonałym sposobem, aby zaoszczędzić pieniądze na kosztach energii elektrycznej. Popularne światła halogenowe, choć wyglądają dobrze, są wysokoenergetyczne.


Podsumowanie

Próbując zaoszczędzić pieniądze na podróże powinieneś pomyśleć o wszystkich rzeczach, na które wydajesz pieniądze, a następnie zastanowić się, czy jest to koszt, który możesz zredukować lub usunąć. Bądź surowy wobec siebie, gdy to zrobisz, a w rezultacie, miejmy nadzieję, w końcu będziesz w stanie zaoszczędzić więcej pieniędzy, które następnie możesz wykorzystać na podróże.

Autor