Nie stań się ofiarą kradzieży kieszonkowej - zastosuj się do poniższych wskazówek

 

Bycie kieszonkowcem może być niewiarygodnie frustrujące, a oprócz potencjalnej utraty pieniędzy lub drogich przedmiotów, może sprawić, że poczujesz się pogwałcony. Niestety, to przestępstwo może się zdarzyć prawie wszędzie, ponieważ na całym świecie są oportuniści. Duże miasta są szczególnie złe pod tym względem, ale są sposoby, aby uniknąć tego zjawiska. Oto najważniejsze wskazówki, jak uniknąć bycia ofiarą kradzieży kieszonkowej.

1. Nie błyskaj swoimi rzeczami

Na początek postaraj się unikać migania swoimi rzeczami. Więc jeśli masz ładny smartfon, lub portfel pełen gotówki, a następnie spróbuj być dyskretny o tym, gdzie umieścić go. To sprawi, że trudniej będzie komukolwiek dowiedzieć się, co masz, gdzie to położyłeś i ograniczy wszelkie potencjalne pokusy.

2. Nie wkładaj przedmiotów do tylnych kieszeni

Wkładanie telefonów, portfeli i innych drogich przedmiotów do tylnej kieszeni to poważne nie-nie. To sprawia, że niewiarygodnie łatwo jest komuś zabrać Twoje rzeczy, a z telefonami coraz większymi, nie jest rzadkością, że wystają. W rezultacie niewiarygodnie łatwo je chwycić lub podstępnie zabrać bez Twojej wiedzy.

Tylne kieszenie i portfele3

. Umieść zamki błyskawiczne z przodu

Kiedy chodzisz z torebką lub innego rodzaju torbą, zawsze umieszczaj zamki błyskawiczne z przodu, a nie z tyłu. Może to odstraszyć kieszonkowców, ponieważ utrudniasz im otwarcie torebki i sprawdzenie, co w niej jest. Powinnaś trzymać zamek błyskawiczny z przodu na ruchomych schodach, w środkach transportu publicznego, w kolejkach i prawie wszędzie tam, gdzie stoisz przez jakiś czas.

4. Używaj ciasnych kieszeni

Jeśli chcesz włożyć telefon lub portfel do kieszeni, upewnij się, że są one ciasne i że przedmiot wchodzi do nich w całości. Oznacza to, że jeśli ktoś spróbuje wślizgnąć się ręką do środka, prawdopodobnie poczujesz to. Oprócz tego, że utrudniasz kieszonkowcom dostanie się do środka, posiadanie ciasnych kieszeni może również pomóc zapobiec wypadnięciu Twoich przedmiotów.

Smartfon w tylnej kieszeni - Mikaela-Shannon- via-unsplash5

. Trzymaj ręce na kieszeniach

Innym sposobem na zapobieganie dostawaniu się do kieszeni jest trzymanie rąk na kieszeniach lub w nich. Jest to szczególnie ważne, gdy jesteś w tłumie lub podróżujesz w godzinach szczytu w miastach, ponieważ często będziesz upakowany z wieloma innymi ludźmi. Jeśli potrzebujesz jednej ręki, aby przytrzymać się poręczy, włóż telefon i portfel do tej samej kieszeni i chroń drugą ręką.

6. Połóż swoją torbę z przodu

Jeśli jesteś w naprawdę ruchliwym i zatłoczonym miejscu, rozważ zdjęcie torby z pleców i trzymanie jej przed sobą. Czasami ludzie robią to, gdy są one chodzenie podczas ich całej podróży, ale to nie jest zabawa i nie może być przyjemne, więc nie polecam robić to, gdy z zatłoczonych miejsc.

7. Używaj torby odpornej na przecięcia

Istnieje teraz kilka antykradzieżowych toreb

odpornych na przecięcia. Są to świetne do podróży w ruchliwych miejscach i pomoże zapewnić kieszonkowcy nie mogą ukraść swoje rzeczy. Przy ich zakupie przeczytaj najpierw opinie innych, zanim kupisz. REKLAMA KONTYNUUJ CZYTANIE PONIŻEJ

8. Trzymaj się plecami do drzwi lub ścian

Jeśli to możliwe, gdy jesteś w zatłoczonych miejscach, spróbuj oprzeć plecy i torbę o ścianę lub drzwi. To będzie oznaczać, że nie ma możliwości, aby ktoś dostał się za tobą. Często, gdy podróżuję londyńskim metrem, które jest szalenie zapakowane w godzinach szczytu, zawsze stoję plecami do drzwi lub do ścian po obu stronach.

9. Nie zasypiaj

Zasypianie w transporcie publicznym jest jednym z najprostszych sposobów dla kieszonkowców, aby dostać swoje rzeczy. Jeśli jesteś zmęczony, rozważ wstanie, aby utrudnić zasypianie. A jeśli nie możesz się powstrzymać przed zaśnięciem, włóż ręce do kieszeni lub przymocuj swoje rzeczy o wiele pewniej, aby spróbować i zapobiec nieszczęśliwym wypadkom.

10. Bądź bardziej świadomy

Ogólnie rzecz biorąc, będąc świadomy, kto jest wokół ciebie będzie duży czynnik odstraszający dla kieszonkowców, jak będą często chcą dostać swoje rzeczy, ale nie mają żadnych kłopotów z bycia złapanym. Więc kiedy jesteś w zatłoczonych miejscach, sprawdź, kto jest wokół Ciebie i jeśli uważasz, że ktoś jest trochę podejrzany, subtelnie zwróć na niego uwagę. To sprawi, że osoba ta pomyśli, że jesteś bardziej świadomy jej obecności i miejmy nadzieję, że uniknie próbowania czegokolwiek.

Podsumowanie

To tylko niektóre z najlepszych sposobów, aby zapobiec byciu ofiarą kradzieży kieszonkowej podczas podróży. Niestety możesz pozwolić sobie na czujność i to nadal może się zdarzyć, ale miejmy nadzieję, że używając tych wskazówek będzie to o wiele mniej prawdopodobne.


 

 

Autor