Wskazówki, które pomogą zdenerwowanym lotnikom

 

Bycie nerwowym lotnikiem lub całkowity strach przed lataniem może być koszmarem, a jeśli tak jest w twoim przypadku, możesz znaleźć się odkładając wyjazd lub nie wyjeżdżając w ogóle. Istnieją jednak sposoby, aby uczynić podróż bardziej komfortową, co pozwoli Ci się zrelaksować i podróżować częściej. Oto wskazówki, które pomogą nerwowym podróżnikom.

 

Sprawdź FlightRadar24

Na początek jednym z najlepszych sposobów na uspokojenie tych nerwów jest zrozumienie właśnie tego, ile lotów jest w powietrzu, a następnie porównanie tego z tym, ile jest incydentów. Świetna strona do wykorzystania jest FlightRadar24 i po wejściu na tę stronę zobaczysz, że istnieją tysiące i tysiące lotów stale w powietrzu. Jak myślisz, ile z nich ma poważny problem? Bardzo niewiele, jeśli w ogóle. Jak również to może pomóc, jeśli zrozumieć trochę o mechanice i jak wiele inżynierii idzie do samolotu. W rzeczywistości, linie lotnicze mają wiele zwolnień, a nawet mogą latać tylko z jednym silnikiem.

Rozmawiaj z personelem pokładowym

Personel pokładowy linii lotniczych jest dobrze wyszkolony i przyzwyczajony do pasażerów, którzy boją się lub denerwują podczas lotu. Porozmawiaj z nimi na pokładzie, opowiedz o swoich obawach, a oni prawdopodobnie będą w stanie dodać Ci otuchy i uspokoić Cię, co pomoże Ci się uspokoić.

Słuchaj muzyki relaksacyjnej

Świetnym sposobem na uspokojenie nerwów podczas lotu jest włączenie muzyki relaksacyjnej. Świetną serią jest Ambient Heaven

, która jest niezwykle spokojna, a kiedy zamkniesz oczy, możesz po prostu pozwolić swojemu umysłowi odpłynąć w spokojniejsze i bardziej komfortowe miejsce. REKLAMA KONTYNUUJ CZYTANIE PONIŻEJ

Oglądaj filmy lub seriale

Spróbuj obejrzeć filmy lub programy, w szczególności te, które są zabawne lub szczęśliwe. Powinny one pomóc Ci się wyłączyć i zrelaksować podczas lotu. Możesz również rozważyć pobranie programów za pomocą aplikacji Netflix, w tym programów podróżniczych, takich jak Planet Earth, które mogą być bardzo relaksujące. Obecnie dostępne są również inne usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Amazon Prime, BBC iPlayer i wiele innych.

Skoncentruj się na oddychaniu

Inną wspaniałą techniką jest skoncentrowanie się na swoim oddechu. Takie jak wdech i wydech powoli. Pomoże to oderwać myśli od lotu. Zapoznaj się z poradami NHS dotyczącymi podstawowych ćwiczeń oddechowych. Możesz również rozważyć połączenie tego ćwiczenia ze słuchaniem muzyki relaksacyjnej.

Podróżuj z bliskimi przyjaciółmi lub rodziną

Obecność bliskich przyjaciół lub rodziny z pewnością pomoże. Możesz trzymać ich za ręce, rozmawiać, relaksować się, a oni pomogą Ci zachować spokój. Kiedy jesteś zdenerwowany, nie ma nikogo lepszego, kogo mógłbyś mieć w pobliżu. Pamiętaj tylko, aby wcześniej zarezerwować miejsca, abyście siedzieli obok siebie.

Pomyśl o tym, że będzie warto

Wreszcie, pomyśl o tym, jak to będzie całkowicie warte po przybyciu do miejsca docelowego. Wszystkie zabawy i fantastyczne doświadczenia, które, miejmy nadzieję, będziesz miał, i wspaniałe wspomnienia, które mogą trwać przez całe życie.

 

Autor