Staycation/Podróż domowa: Pomysły na wycieczki

 

Podróżowanie lokalne i poznawanie własnego kraju może przynieść wiele korzyści. Na przykład pomóc Ci odkryć niektóre z cudownych miejsc w Twoim własnym kraju. Miejsc, które być może zawsze chciałeś odwiedzić, ale zamiast tego wybrałeś wycieczkę zagraniczną.

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów i sugestii dotyczących różnych rodzajów wycieczek krajowych/wycieczek wakacyjnych, które możesz chcieć odbyć. Mogą one stanowić fantastyczny sposób na podróżowanie po kraju i pozwolić Ci odkryć miejsca w zasięgu ręki, które mogą być równie przyjemne jak wycieczka zagraniczna.

Odwiedź plażę/wybrzeże

Oczywiście nie wszystkie kraje mają luksus wybrzeża, ale jeśli Twój ma i wiadomo, że jest ono ładne, to zdecydowanie warto to sprawdzić. Na przykład przyjeżdżając na cały dzień lub nawet zostając na noc w lokalnym hotelu. Wiele krajów na całym świecie posiada wspaniałe plaże, które są idealne na wycieczkę krajową.

Plaże i wybrzeża są często dobrze wyposażone dla turystyki, więc jest prawdopodobne, że znajdziesz lokalne restauracje, może fish and chip shops i inne rozrywki w okolicy.

Wizyty na plaży mogą być również świetne dla dzieci, pozwalając im zająć się przez wiele godzin.

nowe miasto

Innym pomysłem na podróżowanie po kraju jest odwiedzenie innych miast w Twoim kraju. Na przykład, jeśli jesteś z Wielkiej Brytanii, możesz odwiedzić takie miejsca jak Bath, Brighton, Cambridge (i wiele innych). To z kolei pozwoli Ci dowiedzieć się więcej o swoim kraju i niektórych atrakcjach, które mogły być w zasięgu ręki.

Niektóre z rzeczy, które możesz zrobić w mieście to sprawdzenie atrakcji turystycznych, ćwiczenie fotografii, pójście na przedstawienie, spróbowanie miłej restauracji, by wymienić tylko kilka pomysłów.

Lokalne miasto może być również miłym miejscem na nocleg z partnerem - dając Wam odpoczynek od normalnego dnia w domu.

Odwiedź miasta i wsie

Oprócz miast, dlaczego nie wybrać się do mniejszego miasteczka lub wsi. Może to być świetne miejsce na relaks i odpoczynek, zwłaszcza jeśli jesteś z zatłoczonego miasta. Aby znaleźć świetne miejsce w swoim kraju, zacznij szukać w Internecie, na przykład na blogach podróżniczych, stronach turystycznych lub pytając przyjaciół i rodzinę o pomysły.

Wioski i miasteczka mogą być ukrytymi klejnotami, oferującymi tradycyjne lokalne potrawy i wyjątkowe doświadczenia.

Wybierz się do parku narodowego

Czy Twój kraj ma jakieś niesamowite parki narodowe? W takim razie upewnij się, że je odwiedzisz. Tego typu wycieczki krajowe oferują mnóstwo korzyści, ponieważ będziesz na zewnątrz, będziesz spacerować i ćwiczyć. Większość krajów ma co najmniej jeden lub dwa godne uwagi parki narodowe, takie jak Peak District w Wielkiej Brytanii, Park Narodowy Jezior Plitwickich w Chorwacji i Yosemite w USA - aby wymienić tylko kilka przypadkowych sugestii.

Dla fotografów i tych, którzy lubią obserwować dziką przyrodę, parki narodowe mogą być idealnym miejscem na wyjazd. Upewnij się tylko, że przestrzegasz wszelkich zasad i dajesz zwierzętom potrzebną przestrzeń.

Oto nasze artykuły z pomysłami na parki narodowe warte odwiedzenia (które mogą, ale nie muszą dotyczyć Twojego kraju):

  • 15 Najlepszych Parków Narodowych do odwiedzenia w USA
  • 10 najlepszych i obowiązkowych parków narodowych w Afryce

Wybierz się na jednodniową wycieczkę zorganizowaną

Zorganizowana wycieczka jednodniowa to świetna opcja, jeśli chcesz podróżować, a wycieczka jest zaplanowana dla Ciebie. Więc po zarezerwowaniu po prostu pojawiasz się w miejscu spotkania i ruszasz w drogę. Polecamy GetYourGuide jako świetną opcję do znalezienia jednodniowych wycieczek, ponieważ mają oni ogromny wybór dostępnych w większości krajów. Często znajdziesz tam opinie innych gości, którzy już brali udział w danej aktywności, co pomoże Ci podjąć świadomą decyzję przed zakupem.

Meetup.com to kolejna możliwość znalezienia jednodniowych wycieczek, takich jak wędrówki z przewodnikiem i inne opcje.

Korzystaliśmy w przeszłości z obu tych serwisów i byliśmy pod wrażeniem.

Kemping

Czy byłeś już kiedyś na kempingu? Jeśli nie, to na pewno jest to coś, co powinieneś zrobić. Siedząc wokół ciepłego ogniska, spędzając czas z przyjaciółmi i rodziną, mając mnóstwo zabawy i chichotów. Tego typu wyjazdy mogą być często bardziej przyjemne niż podróżowanie za granicę.

Wybierając się na camping, możesz zdecydować się na pobyt na specjalnych polach kempingowych, które mogą mieć wydzielone miejsca, prysznice i inne udogodnienia. Możesz też rozbić namiot w dowolnym miejscu. Oba sposoby oferują różne korzyści, w zależności od tego jak bardzo chcesz być dziki.

Wyprawa w drogę

Wreszcie, dlaczego nie rozważyć wyjazd na wycieczkę i odwiedzić wiele miejsc podczas pobytu na wakacjach. Możesz podróżować do kilku miejsc wymienionych powyżej, takich jak plaże, parki narodowe, wioski lub inne miejsca, jak również zatrzymując się na noc, jeśli chcesz.

Wycieczki drogowe są również świetne do zrobienia z przyjaciółmi i pozwoli Ci spędzić czas i stworzyć więcej wspomnień, które można następnie pielęgnować.

Więc przygotuj swoją ulubioną playlistę, podkręć muzykę i ruszaj w drogę.

Możesz również polubić: Wskazówki dotyczące podróży dla długich dalekich jazd i wycieczek drogowych

Podsumowanie

Tak więc, masz to. Nasze pomysły na niesamowite wycieczki krajowe/wypoczynkowe, na które warto się wybrać.

Podróże lokalne to coś, co wszyscy powinniśmy czasem robić, zamiast zawsze wyjeżdżać za granicę (choć to też uwielbiamy).

 

 

Autor