Długie postoje na lotniskach - pomysły na zajęcia

 

Czasami najtańszym sposobem podróżowania lub jedyną drogą do celu jest lot z przesiadkami. Czas pomiędzy lotami nazywany jest przerwą w podróży i może wynosić od bardzo krótkiego czasu (tj. mniej niż godzinę), do wielu godzin (lub znacznie dłużej). Długie postoje na lotniskach mogą być bolesne, nudne i męczące, ale są różne rzeczy, które możesz zrobić, aby jak najlepiej wykorzystać ten czas.

Zapoznaj się z pomysłami, co możesz robić podczas długiego postoju na lotnisku.

 

1. Zbadaj cel swojej podróży

Jedną z pierwszych rzeczy, które możesz zrobić podczas przerwy w podróży na lotnisku, jest zbadanie nadchodzącego celu podróży. To może być patrząc na rzeczy do zrobienia, restauracje, które byłyby dobre do jedzenia w, a nawet rezerwacji działań. Możesz znaleźć najlepsze rzeczy do zrobienia w miejscu docelowym, czytając przewodniki, czasopisma lub posty online (takie jak na tej stronie internetowej podróży).

2. Udaj się do miasta

Jeśli masz dużo czasu i Twoje miejsce postoju jest w interesującym miejscu, dlaczego nie udać się do miasta lub miasta. Powinieneś być świadomy, że możesz potrzebować wizy, aby opuścić lotnisko, a dostanie się do miasta może również zająć trochę czasu, ale w niektórych miejscach możesz dostać się z lotniska do głównego centrum turystycznego w około 30 minut (np. w Sofii, Wiedniu itp.).

3. Wykonaj jakąś pracę

Odkryłem, że na lotniskach i w samolotach, mam tendencję do bycia niesamowicie produktywnym i to jest tak, jakbym miał mniej rozproszeń. Odkryłem, że jest to najlepszy czas na nadrobienie zaległości w pracy i często piszę kilka postów na bloga w czasie o połowę krótszym niż normalnie w domu. Jeśli Twoja podróż jest podróżą służbową, możesz wykorzystać ten czas na przygotowanie się do spotkań, prezentacji lub dokończenie pracy administracyjnej.

Praca na lotnisku - Pixabay (CC0

)4. Nadrabiaj zaległości w wiadomościach e-mail

W dzisiejszych czasach często można odnieść wrażenie, że jest się bombardowanym przez e-maile, a ja odkryłem, że podczas postojów na lotniskach jest to świetny czas na nadrobienie zaległości. Możesz to zrobić czytając i odpowiadając na e-maile, które pozostawiłeś nieprzeczytane, usuwając e-maile, którymi nie jesteś zainteresowany lub wypisując się z list e-mailowych, których nie chcesz już być częścią.

Mówiąc o e-mailach, czy masz ochotę zapisać się na "Miesięczny biuletyn o podróżach i destynacjach"? Byłoby wspaniale mieć Cię na pokładzie, więc wypełnij poniższy formularz, jeśli jesteś zainteresowany.

REKLAMA KONTYNUUJ CZYTANIE PONIŻEJ

5. Sklep

Dla tych, którzy lubią robić zakupy lub szukać okazji, postój na lotnisku może być idealną okazją. Możesz spędzić czas przeglądając sklepy wolnocłowe, sprawdzając lokalne produkty, kupując prezenty i nie tylko.

6. Nadrabiaj zaległości w mediach społecznościowych

Media społecznościowe, w szczególności Instagram, jest teraz dużą częścią życia ludzi i jeśli jesteś ciężkim użytkownikiem, może się wydawać, że walczysz, aby nadążyć za nim. Dlatego możesz wykorzystać czas podczas przerwy w podróży na lotnisku, aby nadrobić zaległości, odpowiedzieć na komentarze, spojrzeć na ludzi, których nie widziałeś przez jakiś czas, odpowiedzieć na bezpośrednie wiadomości i więcej.

Media społecznościowe - CC0 (Pixabay

)7. Czytaj

Podczas pobytu na lotnisku może to być również świetny czas na czytanie. Możesz to zrobić za pomocą Amazon Kindle

, przynosząc książkę z domu, lub z lokalnej biblioteki, czytając czasopisma lub gazety.

8. Oglądaj Netflix

Netflix jest jednym z moich ulubionych serwisów online. Ma ogromną liczbę programów telewizyjnych, filmów dokumentalnych i filmów dostępnych do oglądania za bardzo niską opłatą abonamentową. Najlepszą rzeczą w Netflix jest to, że jeśli masz App (IOS | Android) będzie można pobrać pewne filmy i pokazy do oglądania w trybie offline, który jest wielki w przypadku WiFi lotniska nie jest tak dobry. W oczekiwaniu, że WiFi na lotnisku jest słabe, polecam pobranie kilku programów przed wyjazdem z domu. Można również oglądać programy pobrane w samolocie. Istnieją również inne usługi przesyłania strumieniowego dostępne teraz, takie jak Amazon Prime, BBC iPlayer i wiele innych. To, co jest dostępne dla Ciebie, będzie zależeć od tego, gdzie się znajdujesz.

9. Sleep

Wreszcie, moja ostatnia sugestia na temat tego, co można zrobić podczas długich postojów na lotnisku jest nadrobić zaległości w spaniu. To może być idealna okazja, jeśli musiałeś wstać wcześnie na poprzedni lot, lub miałeś problemy ze snem w samolocie. Jeśli jednak zdecydujesz się na sen, polecam ustawienie alarmu, który obudzi Cię przed kolejnym lotem.

 

Autor