Wakacje zorganizowane a samodzielna rezerwacja

 

Dwie z opcji rezerwacji podróży to albo rezerwacja wakacji pakietowych, które często obejmują loty, zakwaterowanie i transfery, albo zaplanowanie podróży, w której rezerwujesz wszystko osobno. Byliśmy na obu tych typach wycieczek wiele razy i stwierdziliśmy, że są plusy i minusy obu tych opcji. Oto niektóre z cech i korzyści rezerwacji pakietów wakacyjnych, a także przy samodzielnej rezerwacji wszystkiego.

Najpierw wakacje pakietowe, które są zazwyczaj wycieczki, gdzie płacisz za ofertę, która obejmuje loty, zakwaterowanie i transfery. Czasami można również uzyskać pakiety wakacyjne "all inclusive", które obejmują większość posiłków, jak również napoje. Wakacje w pakiecie to często jedno- lub dwutygodniowe pobyty i mogą być przeznaczone do miejsc, w których dominują plaże, choć nie zawsze.

Hotel w kurorcieMinimalne

planowanie

Dużą zaletą wakacji zorganizowanych jest to, że wymagają one minimalnego planowania. Wystarczy znaleźć ofertę, np. przez Internet za pośrednictwem touroperatora lub w biurze podróży na głównej ulicy. Operatorzy ci i agencje będą prawdopodobnie dysponować ogromnym portfolio ofert wakacji zorganizowanych do wyboru, z opcjami na całym świecie.

Po zarezerwowaniu podróży będziesz miał o wiele mniej do myślenia w zakresie planowania, a to będzie prawie przypadek po prostu dostać się na lotnisko z domu, a następnie decydując, co robić, gdy jesteś tam. Tak miło i łatwo.

Świetne dla rodzin

Wakacje zorganizowane są świetne dla rodzin, ponieważ zdejmują presję z organizowania wszystkiego. Często można znaleźć wiele hoteli przyjaznych dzieciom, gdzie hotel lub ośrodek będzie miał specjalne zajęcia dla dzieci, a nawet place zabaw.

Łatwy budżet

Wakacje zorganizowane są zazwyczaj łatwe do sfinansowania, zwłaszcza jeśli niektóre posiłki, a nawet napoje są wliczone w cenę. Zaletą wakacji zorganizowanych jest to, że często można rozłożyć ich koszt na kilka miesięcy. Na przykład, kiedy dokonujesz rezerwacji, być może będziesz musiał zapłacić depozyt, a następnie ostateczne saldo może być należne dopiero na krótko przed wyjazdem.

Wliczone w cenę transfery

Dużą zaletą wakacji pakietowych jest to, że transfer często jest wliczony w cenę. Będzie to transfer z lotniska do hotelu. Właściwie posiadanie tego zorganizowanego transferu jest miłe, ponieważ po prostu wysiądziesz z samolotu w miejscu docelowym, prawdopodobnie zobaczysz znak hotelu lub organizatora wycieczki, a następnie wskoczysz na transfer.

Bardzo relaksujące

Osobiście uważamy, że wakacje zorganizowane są o wiele bardziej relaksujące niż samodzielna rezerwacja. Uważamy, że to prawie jak wakacje, ponieważ po prostu pojawiasz się na lotnisku, a następnie odpoczywasz aż do odlotu z miejsca docelowego.

Zajęcia dodatkowe

Często hotele i pakiety wakacyjne oferują wycieczki i inne zajęcia dostępne w hotelu. Oznacza to, że możesz po prostu przyjechać na miejsce i iść z prądem, a nie planować wszystko z wyprzedzeniem. Zajęcia i wycieczki mogą również oznaczać, że będziesz mógł zrobić coś, czego w przeciwnym razie nie zrobiłbyś, gdybyś zarezerwował je niezależnie. Możesz również zarezerwować zajęcia w wielu miejscach za pośrednictwem naszego partnera GetYourGuide.

Opcje żywieniowe

Zauważyliśmy, że wiele pakietów wakacyjnych ma opcje, w których można zawrzeć śniadanie, lunch, kolację i czasami napoje w rezerwacji. Są one określane jako "łóżko i śniadanie", "niepełne wyżywienie", "pełne wyżywienie" lub "all inclusive". Kiedy je masz, oznacza to, że możesz zapłacić nieco więcej za swój pobyt w hotelu, ale nie będziesz musiał opuszczać hotelu i szukać restauracji. Jest to bardzo przydatne, jeśli pobyt w dość odosobnionym miejscu, lub jeśli masz dzieci. Jeśli przebywasz w pobliżu miasta, fajną opcją jest wyjście na miasto na niektóre posiłki, a na inne jedzenie w hotelu.

Oferty

Oferty są powszechne w przypadku wakacji zorganizowanych i często można zobaczyć wyprzedaże i rabaty reklamowane przez cały rok. To może oznaczać, że możesz uciec do pięknego miejsca i to za świetną cenę. W okolicach Black Friday, Boxing Day i w styczniu wyprzedaże mogą być szczególnie dobrym czasem na znalezienie wakacyjnych ofert. Udaj się na naszą stronę z ofertami dla podróżujących, gdzie wymienimy niektóre z najlepszych ofert, jakie udało nam się znaleźć.

Kilka opcji rezerwacji pakietów wakacyjnych to:

 • TUI - lider wakacji pakietowych dla podróżnych w Wielkiej Brytanii
 • Love Holidays - siostrzana firma i brytyjska wersja Love Vacations
 • Jet2holidays - wysoko ceniona firma oferująca pakiety wakacyjne w Wielkiej Brytanii
 • On the Beach - wielokrotnie nagradzana firma oferująca duży wybór wakacji na plaży.
 • Skiworld - Największa niezależna firma narciarska w Wielkiej Brytanii oferująca wakacje w schroniskach, oferty all inclusive i wiele innych.
 • Crystal Ski - Alternatywa dla Skiworld, oferująca również pakietowe urlopy narciarskie.

Wskazówki dotyczące rezerwacji wakacji zorganizowanych

Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących rezerwacji wakacji zorganizowanych.

 • Upewnij się, że agent rezerwacji posiada ubezpieczenie, które chroni Cię w przypadku awarii firmy lub innych poważnych problemów. W Wielkiej Brytanii są to ABTA i ATOL, jak również Travel Trust Association (TTA).
 • Przed dokonaniem rezerwacji przeczytaj opinie o organizatorze/agencie turystycznym. Przeczytaj również opinie na temat hotelu/resortu.
 • Zrób rozeznanie i zajrzyj na kilka stron internetowych/operatorów przed dokonaniem rezerwacji.

Samodzielna rezerwacja

Kiedy rezerwujesz niezależnie, będziesz musiał znaleźć loty, zakwaterowanie i transfery samodzielnie, a następnie sprawić, by wszystko pasowało do siebie i działało. Są jednak zdecydowanie korzyści z tego typu podróży. Oto niektóre z naszych przemyśleń na temat tego typu procesu rezerwacji.

Basen w hoteluWiększy

wybór zakwaterowania

Jeśli rezerwujesz niezależnie, będziesz miał armię hoteli, apartamentów i innych typów zakwaterowania do wyboru. Często zaczynamy nasze poszukiwania na booking.com lub Airbnb, w zależności od tego, jaki typ chcemy wybrać. Rezerwacja w ten sposób oznacza, że będziesz miał o wiele większy wybór, co z kolei może pomóc w przypadku różnych budżetów.

Może być również trudno wybrać, jakie zakwaterowanie będzie najlepsze dla Twojej podróży, więc przeczytaj nasz przewodnik Jak wybrać odpowiednie zakwaterowanie dla Twojej podróży, aby uzyskać kilka wskazówek i sugestii, o czym warto pomyśleć.

Lepsze dla krótkoterminowych pobytów

Jeśli będziesz w miejscu docelowym tylko przez krótki okres czasu, na przykład dwa-trzy dni przerwy w mieście, wtedy rezerwacja wszystkiego niezależnie ma często sens. Byłaby to również dobra opcja, jeśli podróżujesz po wielu miejscach, podróżujesz z plecakiem lub coś podobnego.

Mniej ograniczeń

Wakacje zorganizowane będą miały ograniczenia, takie jak daty, loty i inne elementy, podczas gdy jeśli zarezerwujesz wszystko niezależnie, możesz szukać tak długo, aż znajdziesz to, co będzie dla Ciebie najlepsze.

REKLAMA KONTYNUUJ CZYTANIE PONIŻEJ

Łatwiejsze wynajęcie samochodu

Często wakacje pakietowe obejmują transfery z/na lotnisko do hotelu i nie dostaniesz samochodu. Jeśli natomiast zarezerwujesz wyjazd niezależnie, będziesz mógł wynająć samochód, co da Ci więcej możliwości zwiedzania miejsca docelowego. Wypożyczenie samochodu jest szczególnie pomocne, gdy odwiedzasz bardziej wiejskie i pełne przygód miejsca, ponieważ będziesz miał o wiele więcej elastyczności.

Większa elastyczność lotów

Ogólnie rzecz biorąc, będziesz miał o wiele więcej elastyczności, jeśli chodzi o loty, które dostaniesz przy samodzielnej rezerwacji. To pomoże Ci, jeśli nie masz zbyt wiele czasu wolnego od pracy, ponieważ możesz być w stanie uzyskać lot wieczorem lub wcześnie rano bez konieczności brania dodatkowego czasu wolnego. Możesz również być w stanie znaleźć oferty i tańsze loty, co pozwoli Ci utrzymać koszty na niskim poziomie.

Wymaga więcej planowania

Negatywnym aspektem rezerwacji wszystkiego niezależnie jest to, że będziesz musiał zrobić dużo więcej planowania i badań, a to będzie mniej relaksujące. Jednak dla niektórych ludzi jest to zabawa i lubią wyzwania.

Wskazówki przy samodzielnej rezerwacji

Oto kilka wskazówek, kiedy rezerwować wszystko niezależnie.

  • Zawsze czytaj opinie o miejscach, w których możesz się zatrzymać. Takie jak na tripadvisor.co.uk i Trustpilot.
  • Zachowaj ostrożność, rezerwując loty łączone osobno (tj. przez różne

linie lotnicze), a jeśli to zrobisz, zawsze upewnij się, że masz dużo czasu między lotami na transfer.

  • Zrób rozeznanie na temat transferów z/na lotnisko.
  • Rozważ dodanie wycieczek do swojej podróży, aby jeszcze bardziej urozmaicić swoją wizytę i uzyskać fajne doświadczenia.

Zobacz więcej wycieczek i aktywności

Podsumowanie

Osobiście lubimy mieszać i mamy kilka wyjazdów, gdzie rezerwujemy wszystko samodzielnie, a gdzie indziej płacimy tylko za pakiet, co jest czasem bardziej relaksujące.

Jesteś gotowy, aby zarezerwować? Przejdź na naszą stronę Zacznij rezerwować swoją wycieczkę, gdzie znajdziesz nasze rekomendacje, aby zacząć.

 

Autor