Dlaczego powinieneś podróżować i zobaczyć świat

 

Podróżowanie i oglądanie świata zapewnia ogromny zakres korzyści i istnieje tak wiele różnych rodzajów wycieczek i doświadczeń, na które można się udać. Jeśli nie podróżowałeś zbyt wiele i zastanawiasz się, dlaczego powinieneś to zrobić, czytaj dalej. Oto kilka najważniejszych powodów, dla których warto podróżować i poznawać świat.

Aby otworzyć oczy na różne kultury

Często, gdy podróżujesz i zakładając, że podróżujesz dość daleko, wtedy dostaniesz się do doświadczenia zupełnie innych kultur. Na przykład, jeśli mieszkasz w Europie, a potem podróżujesz do Azji, znajdziesz mnóstwo rzeczy, które są różne, od religii, lokalnych zwyczajów, kuchni, transportu, typowej architektury, postaw i wiele więcej.

Tuk Tuks w TajlandiiPomaganie

krajom poprzez zapewnianie miejsc pracy i dochodów

Możesz nie zdawać sobie sprawy, ale kiedy podróżujesz, pomagasz krajowi docelowemu, ponieważ tworzysz popyt na usługi. Mogą to być usługi transportowe, wycieczki, hotele i restauracje. W rezultacie miejscowa ludność może obsadzić powstałe miejsca pracy, a Ty, jako podróżnik, przynosisz pieniądze do kraju, aby za nie zapłacić. W dzisiejszych czasach wiele krajów na całym świecie opiera się na turystyce, która stanowi ogromną część ich dochodów.

Aby zobaczyć piękne miejsca

Jednym z największych powodów, dla których ludzie podróżują jest chęć zobaczenia nowych i pięknych miejsc. Takich jak egzotyczne raje, czy historyczne miasta. Dobrą rzeczą jest to, że istnieją piękne miejsca do odwiedzenia na wszystkich krańcach globu, więc masz wiele opcji i nie zabraknie Ci ich w najbliższym czasie.

Maya Bay - Ko Phi PhiDla

osobistego doświadczenia, które pomoże ci rozwinąć się jako osoba

Podróżowanie pomoże Ci rozwinąć się jako osoba, zwłaszcza jeśli podróżujesz solo. Możesz nauczyć się nowych umiejętności i technik, zobaczyć i doświadczyć różnych rzeczy, a także naturalnie rozwijać się i rozwijać siebie.

Aby docenić miejsce, z którego pochodzisz

Odkryłem, że czasami, gdy podróżuję, sprawia, że doceniam to, co mam z powrotem w domu. Jeśli jesteś z rozwiniętego kraju i odwiedzasz kraj rozwijający się i podupadły, to prawdopodobnie doznasz lekkiego szoku kulturowego. Po powrocie do domu odkryjesz, że o wiele bardziej doceniasz swój dom.

REKLAMA KONTYNUUJ LEKTURĘ PONIŻEJ

Dla możliwości fotografowania

Dla tych, którzy kochają fotografię, to zdecydowanie powinieneś podróżować jak najwięcej. Znajdziesz fotogeniczne miejsca na całym świecie, od pięknych miast po niesamowite krajobrazy.

Jeśli nie jesteś najlepszym fotografem, podróże dostarczą Ci wielu okazji do poprawy. Na tym blogu znajdziesz również mnóstwo wskazówek i technik, które pomogą Ci poprawić swoje fotografie.

Piękne i fotogeniczne wnętrza - Świątynia Thean Hou, Kuala LumpurDla

wyzwań

, jakie stawiają przed Tobą podróże

Podróżowanie może być wielkim wyzwaniem. Jeśli jesteś kimś, kto nigdy tak naprawdę nie dbał o siebie i podróżuje solo, to konieczność przejęcia kontroli pomoże rozwinąć twoje umiejętności.

Dobrym wyzwaniem jest zaplanowanie podróży z wieloma miejscami docelowymi, podczas której odwiedzisz kilka miejsc za jednym razem. To również sprawdzi Twoje umiejętności organizacyjne, które mogą okazać się pomocne w dalszej karierze.

Aby wyjść poza swoją strefę komfortu

Podczas podróży często będziesz poza swoją strefą komfortu. Wszystkie rzeczy, do których jesteś przyzwyczajony mogą nie być w pobliżu i możesz znaleźć się w miejscu, które jest bardzo zniszczone w porównaniu do tego, do czego jesteś przyzwyczajony. Nie zawsze jest to wygodne stawianie się w takich sytuacjach, ale może to być zabawne i może sprawić, że poczujesz się bardziej żywy.

Na zakupy

Jeśli lubisz robić zakupy, podróżowanie otworzy Ci drzwi do zupełnie nowej gamy produktów. Takich jak tradycyjne ubrania, artykuły gospodarstwa domowego, dzieła sztuki, jedzenie i wiele innych.

Możliwości robienia zakupów mogą się bardzo różnić na całym świecie, ale niektóre miejsca, takie jak Stambuł czy Marrakesz (by wymienić tylko kilka), mogą zaoferować bardzo wyjątkowe doświadczenia.

Zakupy w

StambulePoznać nowych ludzi

Kiedy podróżujesz, często spotykasz ludzi z całego świata. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli zatrzymasz się w hostelu, ponieważ jest tam wielu przyjaznych samotnych podróżników, którzy chcą się zaprzyjaźnić. Poza spotkaniem z ludźmi w miejscu zakwaterowania, możesz również połączyć się i spotkać z miejscowymi, np. na Instagramie.

Dla historii i doświadczeń

Im więcej podróżujesz, tym więcej historii bez wątpienia będziesz zbierać po drodze. Niektóre z nich mogą być dobre, a niektóre złe, ale nadal będą to historie i doświadczenia, którymi będziesz mógł się potem podzielić z innymi lub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Aby spróbować lokalnej kuchni

Najważniejszym powodem do podróżowania jest chęć spróbowania lokalnej kuchni, ponieważ nic nie dorównuje daniom z kraju, z którego pochodzą.

Kiedy podróżujesz, wyszukaj w Google (lub innej wyszukiwarce) hasło "top food to try in [destination]" i powinieneś otrzymać wiele dobrych wyników. Dwa posty na tym blogu, które polecają dania do spróbowania to Food You Should Try When Visiting England i Food You Should Try in Thailand.

Pad Se Ew w TajlandiiDla

ucieczki od normalnego życia

Życie może czasami wydawać się nudne i bardzo rutynowe z wieloma ludźmi pracującymi w typowej pracy od 9 do 5 od poniedziałku do piątku. Jeśli to dotyczy Ciebie, to wykorzystaj swoje święta i inne dni wolne od pracy, aby więcej podróżować. Prawdopodobnie wrócisz z wakacji o wiele szczęśliwszy i odświeżony, jeśli wykorzystasz swój wolny czas na niesamowite doświadczenia i odwiedzenie pięknych miejsc.

Czytaj więcej: Wskazówki dotyczące podróżowania więcej, gdy pracujesz w pełnym wymiarze godzin

Aby doświadczyć różnych klimatów

Podróżowanie może pozwolić Ci doświadczyć zupełnie innych klimatów niż te, do których jesteś przyzwyczajony. Na przykład, jeśli pochodzisz z Bliskiego Wschodu, być może nigdy wcześniej nie widziałeś śniegu, a ja odkryłem w Austrii, że wiele osób z Arabii Saudyjskiej odwiedza zimą, aby zobaczyć śnieg. Podobnie, ludzie z chłodniejszych krajów często chcą uciec do gorętszych miejsc.

 

Jeśli nadal nie jesteś przekonany, czy podróże są dla Ciebie, rozważ rozpoczęcie od podróży lokalnych, takich jak wycieczka w obrębie Twojego kraju, a następnie stopniowe wyjazdy w dalsze miejsca.

Autor