15 wskazówek dotyczących pierwszego festiwalu muzycznego

 

Festiwale muzyczne to niesamowite doświadczenia i mnóstwo zabawy. Jeśli zmierzasz do swojego pierwszego festiwalu muzycznego, a następnie czytaj dalej, aby uzyskać wiele wskazówek i porad, aby zapewnić, że masz niesamowity czas.

1. Pobierz mapę i harmonogram artystów

Przed przyjazdem spróbuj wydrukować mapę i harmonogram artystów, abyś wiedział dokładnie, gdzie grają Twoi ulubieni artyści i o której godzinie. Alternatywnie, podnieś jedną z nich po przybyciu na festiwal. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to pojechać na festiwal i przegapić niektóre z twoich ulubionych wykonawców.

2. Znajdź punkt spotkania dla przyjaciół

To może być bardzo łatwe do zgubienia się na festiwalach. Są szalenie zajęci i po kilku drinkach możesz poczuć, że twoje poczucie kierunku jest trochę wyłączone. Więc unikaj odłączania się od przyjaciół i zawsze miej punkt spotkania. Takie jak znalezienie dobrego miejsca wokół sceny, a następnie powiedz swoim przyjaciołom, aby pozostali na miejscu, jeśli ktoś idzie po jedzenie lub do toalety.

3. Spakuj przenośną ładowarkę lub zapasowe baterie

Ponieważ teraz wszyscy w dużej mierze polegamy na naszych telefonach i aparatach, ważne jest, abyś zabrał

ze sobą

zapasowe baterie lub przenośną ładow

arkę. Jeśli twój festiwal jest na kilka dni i nie zapewniają żadnych źródeł zasilania, to może chcesz nawet wziąć kilka, aby utrzymać cię dzieje.

4. Weź mokre chusteczki

Wiele osób obozuje podczas pobytu na festiwalach muzycznych, co jest zabawne, ale po pewnym czasie można dostać trochę śmierdzący. Od czasu do czasu są prysznice, ale te mogą być bardzo hit i miss. Możesz nawet wziąć ręcznik i zaplanować skorzystanie z prysznica, ale po zobaczeniu udogodnień możesz się zniechęcić. Z tego powodu warto rozważyć zabranie ze sobą mokrych chusteczek. Spędziłem cztery dni na festiwalu Glastonbury wcześniej i używając tylko mokrych chusteczek czułem się wystarczająco czysty, aby sobie poradzić (jak na festiwal).

5. Weź papier toaletowy

Kolejną rzeczą, którą musisz przynieść jest papier toaletowy. Znajdziesz toalety i często

będą one miały papier toaletowy, ale ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest pojawienie się na miejscu i brak jakiegokolwiek, lub ostatnia osoba upuściła go na mokrą podłogę. 

6. Zapakuj środek do dezynfekcji rąk

Aby utrzymać higienę, weź płyn do dezynfekcji rąk i używaj go po wyjściu do toalety i przed jedzeniem czegokolwiek. Jest prawie niemożliwe, aby zachować całkowitą higienę, ale posiadanie małej buteleczki w torbie lub kieszeni na pewno pomoże utrzymać zarazki z dala.

7. Pij dużo wody

Łatwo jest zapomnieć o piciu wody, kiedy dobrze się bawisz. Wiele osób po prostu pije dużo piwa i innych napojów rozrywkowych podczas festiwali. Ale postaraj się pamiętać, aby utrzymać spożycie płynów również z wodą. Rozważ wzięcie przenośnej butelki

z wodą i napełnianie jej na stacjach z wodą. Albo weź kilka dużych butelek wody, które możesz zostawić w namiocie.

8. Nigdy nie zostawiaj cennych przedmiotów w namiocie

Większość ludzi zabiera na festiwal muzyczny cenne przedmioty, takie jak telefony czy aparaty fotograficzne. Pamiętaj jednak, aby nie zostawiać niczego cennego bez zabezpieczenia w namiocie. Chociaż miejmy nadzieję, że większość uczestników festiwalu jest tam tylko dla muzyki i dobrej zabawy, może być kilku oportunistów, którzy nie mogą się oprzeć, aby przeszukać twoje rzeczy.

9. Spakuj poncho

Bycie na festiwalu muzycznym w deszczu może być zabawne, ale może się szybko zestarzeć. Jeśli deszcz jest silny, możesz zostać całkowicie przemoczony, co jest dobre przez jakiś czas, ale potem, gdy temperatura spada, możesz zmarznąć i czuć się nieszczęśliwie. Aby pozostać suchym, spakuj przenośne poncho. Prawdopodobnie będziesz mógł je kupić na festiwalu muzycznym, ale ich cena będzie bardzo wysoka.

10. Weź pasek na pieniądze

Pasek

na pieniądze to bezpieczny sposób na ochronę swoich pieniędzy. Festiwale mogą być doskonałym miejscem dla kieszonkowców, a utrata wszystkich pieniędzy byłaby katastrofalna dla Twojego pierwszego festiwalowego doświadczenia. Pasek na pieniądze, oprócz tego, że chroni twoją gotówkę przed złodziejami, ma również tendencję do bycia nieco bardziej bezpiecznym pod ubraniem, dzięki czemu nie upuścisz swojej gotówki. Jeśli nie masz ochoty trzymać całej gotówki w pasku, możesz rozważyć wzięcie portfela i uzupełnianie go co jakiś czas.

11. Weź kilka kart bankowych

Kiedykolwiek podróżujesz, zawsze warto zabrać kilka kart bankowych. Jest to na wypadek, gdybyś zgubił jedną z nich lub Twoja karta przestała działać. Pamiętaj również, aby umieścić je w różnych miejscach. Jeśli masz pasek na pieniądze, taki jak wspomniany powyżej, to możesz mieć jedną w portfelu i jedną w pasku na pieniądze.

12. Kup pasek na aparat i telefon

Większość ludzi na festiwalach muzycznych chce trzymać swój aparat lub telefon nad głową i robić filmy lub zdjęcia. To wszystko jest dobre, dopóki ktoś cię nie potrąci i nie wytrąci twojego urządzenia z ręki. Wtedy gubi się, staje na nim i staje się częścią błota. Aby temu zapobiec, weź pasek

na rękę do aparatu i kup etui z

paskiem

na telefon. Osoba nagrywająca telefonem na festiwalu13

. Spakuj kalosze

Kalosze są koniecznością na festiwalach, ponieważ często są one absurdalnie błotniste, a jeśli pada deszcz, będziesz chodzić po lepkim bagnie. Możesz nie

mieć pecha do pogody, ale i tak weź je na wypadek, gdyby prognoza się pomyliła. Oprócz kaloszy zabierz też stare trenażery lub inne obuwie, które nie przeszkadza Ci się ubrudzić. REKLAMA KONTYNUUJ CZYTANIE PONIŻEJ

14. Weź jedzenie i przekąski

Jedzenie na festiwalu może być bardzo drogie, więc weź ze sobą jak najwięcej jedzenia i przekąsek. Przekąski możesz zostawić w namiocie i zabrać ze sobą tylko kilka każdego dnia. Wiele kempingów pozwala na przyrządzanie gorących posiłków na małej kuchence. Może się to różnić, więc sprawdź zasady i warunki przed wyjazdem.

15. Nie zabieraj swoich najlepszych ubrań

I w końcu ten jeden jest dość oczywisty, ale nie przynoś swoich najlepszych ubrań na festiwal muzyczny. Jest prawdopodobne, że będą one niewiarygodnie brudne, a jeśli pada deszcz, to prosisz się o kłopoty. Powinieneś również zabrać ze sobą dużo zapasowych ubrań na wypadek złej pogody, w tym zapasowe obuwie.

Podsumowanie

Tak więc są to główne wskazówki, które pomogą Ci mieć udany i przyjemny pierwszy raz na festiwalu muzycznym. Gdziekolwiek się wybierzesz w tym roku, bądź bezpieczny, ostrożny i baw się świetnie. Możesz również przeczytać nasze Wskazówki dotyczące fotografowania zespołów.

Autor