Najlepsza praca, która pomoże Ci podróżować i zobaczyć więcej świata

Czy chcesz mieć pracę, która pozwoli Ci podróżować i zobaczyć więcej świata? W takim razie czytaj dalej, ponieważ ten artykuł zawiera propozycje niektórych z najlepszych miejsc pracy, które mogą pozwolić Ci podróżować i zobaczyć więcej miejsc. Nie wszystkie z nich są ściśle związane z pracą w podróży, ale mogą zapewnić większą elastyczność i możliwości. Oto najlepsze oferty pracy, które pozwolą Ci podróżować i zobaczyć więcej świata.

Praca jako pracownik ośrodka narciarskiego

Ośrodki narciarskie zdobywają większość swoich klientów w sezonie zimowym i zawsze będą potrzebowały sezonowych pracowników. Ten rodzaj pracy będzie idealny dla tych, którzy kochają sporty zimowe lub po prostu zachwycającą, pokrytą śniegiem naturalną scenerię.

Niektóre z prac, które możesz wykonywać to:

 • Praca w hotelach
 • Bycie instruktorem narciarstwa lub snowboardu
 • Praca jako szef kuchni i personel restauracji
 • Personel sklepów, takich jak wypożyczalnie i sklepy z wyposażeniem
 • Operatorzy wyciągów
 • personel pierwszej pomocy i personel medyczny
 • Pracownicy odpowiedzialni za utrzymanie tras zjazdowych

Przy poszukiwaniu pracy w ośrodkach narciarskich warto skontaktować się z firmami, usługowymi i turystycznymi z wyprzedzeniem, aby spróbować i zabezpieczyć pracę, chociaż słyszałem o ludziach, którzy po prostu się pojawili i udało im się coś znaleźć.

Praca jako personel letni

Podobnie jak w przypadku sezonowego personelu zimowego, ośrodki wypoczynkowe, np. w basenie Morza Śródziemnego, będą potrzebowały personelu letniego w szczycie sezonu. Może to być:

 • Praca w hotelach i restauracjach
 • Praca jako PR (przedstawiciele ds. promocji) w celu sprzedaży biletów i wprowadzania ludzi do barów i restauracji
 • Praca w barze
 • DJ-e i wykonawcy
 • Pracownicy transportu

Niektóre z tych pozycji mogą być dostępne, jeśli po prostu się pojawisz lub spróbuj skontaktować się z miejscami z wyprzedzeniem.

You may like: Jak podróżować więcej, gdy masz pracę na pełny etat REKLAMA KONTYNUUJ CZYTANIE PONIŻEJ

Zostań przewodnikiem turystycznym

Praca jako przewodnik turystyczny, który może być dla ekspedycji, multi destinations wycieczki, wycieczki fotograficzne i wiele innych pozwoli Ci podróżować i zobaczyć więcej świata. Te rodzaje ról będzie najprawdopodobniej odpowiedni dla tych, którzy mają dużą wiedzę na temat pewnych obszarów podróży lub historii.

Pracuj jako freelancer online

Istnieje duże zapotrzebowanie na freelancerów, które są zatrudnione online i sterty witryn, które będą łączyć się z klientami. Freelancing online będzie wymagać pewnych umiejętności i kilka możliwych umiejętności pracy obejmują:

 • Praca związana z Internetem i IT
 • Pisanie, korekta tekstów
 • Projektowanie graficzne i edycja zdjęć
 • Wprowadzanie danych i administracja
 • Usługi tłumaczeniowe
 • Księgowość
 • I wiele więcej.

Kilka witryn, które można rozważyć uzyskanie freelance pracy na obejmują:

 • Upwork
 • Fiverr
 • Ludzie na godzinę

Wadą pracy przez niektóre z witryn powyżej jest to, że często trzeba licytować o pracę, a może się okazać, że klienci idą na najtańszą opcję, a nie najbardziej wykwalifikowaną osobę. Będziesz mieć również cięcia z kwoty opłaty pobieranej od Ciebie jako prowizja przez strony internetowe / miejsc pracy. Jednak to one znajdują Ci biznes i zapewniają pewną ochronę, gwarantując zapłatę, więc z tego punktu widzenia jest to dobre rozwiązanie.

REKLAMA KONTYNUUJ CZYTANIE PONIŻEJ

Zostań fotografem podróżniczym

Jeśli masz talent do podejmowania wysokiej jakości i oryginalne zdjęcia może mieć szczęście jako Travel Photographer. Jest to bardzo konkurencyjny rynek teraz, ale jeśli ciężko pracować, znaleźć klientów i uzyskać dobrą reputację, to byłby to świetny sposób, aby podróżować po świecie, a jednocześnie coraz płacić za to.

Możesz również zarabiać na swojej fotografii, sprzedając swoje prace za pośrednictwem różnych agencji internetowych, takich jak Shutterstock i Fine Art America. Rozważ przeczytanie mojego postu 5 kroków do zarabiania pieniędzy z twoich zdjęć z podróży, aby dowiedzieć się więcej.

Fotografia podróżniczaZostań

profesjonalnym blogerem podróż

niczym

Blogowanie podróżnicze zdecydowanie nie jest łatwym polem do wejścia i rozpoczęcia zarabiania pieniędzy. To zajmie poświęcenia, ciężkiej pracy i cierpliwości. Kiedy pierwszy raz zaczniesz, będziesz miał żadnego lub minimalny ruch i będzie musiał ciężko pracować, aby zbudować swój Domain Authority, linki i ruch. Gdy Twój blog jest wystarczająco duży, możesz zostać poproszony o pomoc lub zaoferować markom swoje usługi w promowaniu ich w zamian za wynagrodzenie.

Aby rozpocząć rozważenie czytania: The Ultimate Guide to Setting up a WordPress Travel Blog Zarządzanie i konsultacja WordPressPraca

jako personel host

elu

Wielu pracowników w hostelach pracuje przez krótki okres czasu, a następnie przenieść się, lub wrócić do swojego kraju. Z tego powodu, często można znaleźć wiele miejsc pracy pływających wokół. Nie wszyscy pracownicy hosteli otrzymują duże (lub jakiekolwiek) wynagrodzenie. Czasami dostaje się darmowe zakwaterowanie w zamian za pracę. Czy pracowałeś już kiedyś w hostelu? Co o tym sądzisz?

Praca tymczasowa i wolontariat

Praca tymczasowa może obejmować pracę na roli, pomoc przy projektach na całym świecie i wiele innych opcji. Warto poszukać możliwości na Workaway.

Załoga samolotu

To jest oczywiste. Praca w załodze samolotu (pilot, pierwszy oficer i personel pokładowy) pozwoli ci na podróżowanie. Możesz latać po całym świecie i mieć możliwość długich międzylądowań i podróżowania.

 

Zostań nauczycielem międzynarodowym

Praca jako nauczyciel międzynarodowy, np. w szkole IB, może być jednym z najlepszych sposobów na zarabianie pieniędzy i podróżowanie. Szkoły międzynarodowe znajdują się na całym świecie i mogą być bardzo dobrze płatne. Oprócz niezłych zarobków i często otrzymywanych dodatków relokacyjnych, nauczyciele dostają dużo wolnego czasu, np. 1-2 miesiące w lecie, Boże Narodzenie, Wielkanoc i przerwy typu half-term. Chociaż jeśli nie lubisz uczyć lub dzieci, to może to nie być praca dla Ciebie.

Praca w szkole publicznej

Jeśli wolisz nie pracować w szkole za granicą, to możesz rozważyć pracę w szkole publicznej w swoim kraju. Wiele szkół, np. w Anglii, ma długie wakacje, w tym lato, Wielkanoc, Boże Narodzenie i pół semestru, co sprawia, że jest to idealny czas na ucieczkę i podróżowanie.

Zostać profesjonalnym graczem sportowym

Marzeniem wielu ludzi jest zostać zawodnikiem sportowym. Otrzymywanie ogromnych sum pieniędzy, bycie idolem narodu i często bycie latającym po całym świecie, aby konkurować. Jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej nierealistycznych sposobów, że wiele osób może podróżować, ale jeśli masz talent w sporcie, to dlaczego nie gonić swoje marzenia i dać mu iść.

Stadion sportowyPraca

jako

animator

Praca w charakterze konferansjera nie musi oznaczać pracy w charakterze gwiazdora muzyki lub komika. Nawet mniejsze zespoły i artyści mogą być w stanie podróżować i otrzymywać za to wynagrodzenie. Oto kilka ofert pracy związanych z rozrywką, które pozwolą Ci podróżować i otrzymywać wynagrodzenie.

 • Zostań DJ-em.
 • Pracuj jako komik
 • Być częścią zespołu
 • Praca przy występach scenicznych

Występy zespołów muzycznychPraca w

telewizji i filmie

Jeśli jesteś zainteresowany tworzeniem lub pracą przy produkcji wideo, takich jak telewizja i film, to jest to kolejny sposób, że możesz dostać się do podróży po świecie. Często programy telewizyjne i filmy wymagają filmowania w miejscach na całej planecie, więc może to być świetna okazja, aby zobaczyć kilka fajnych miejsc.

Podsumowanie

Są to jedne z najlepszych rodzajów pracy, które pozwolą Ci podróżować i pracować na całym świecie. Sprawdź je i zobacz, jakie masz możliwości, jeśli szukasz czegoś, co pozwoli Ci na elastyczność pracy w dowolnym miejscu.

 

Autor