Proste sposoby na uniknięcie nadmiernych opłat za bagaż

 

Dojazd na lotnisko, odprawa, a następnie informacja, że Twój bagaż przekracza dozwolony limit i że musisz uiścić opłatę, nie jest czymś, czego nikt nie chce. Opłaty te mogą być nadmierne i często są wyższe niż w przypadku wcześniejszej rezerwacji przed przyjazdem. Może to powodować niepotrzebny stres, przekroczenie budżetu, a nawet konieczność zapłaty za nadanie bagażu, którego nie chciałeś nadać. Aby uniknąć tych nieprzyjemnych i nadmiernych opłat za bagaż, czytaj dalej. Oto wskazówki, jak można uniknąć nadmiernych opłat za bagaż.

1. Użyj najmniejszej walizki, jaką możesz

To może być miłe mieć dużą walizkę, która może pomieścić ogromną ilość przedmiotów, ale faktycznie posiadanie dużej walizki oznacza, że prawdopodobnie skończysz biorąc więcej niż trzeba. Może to spowodować przekroczenie limitu wagowego i konieczność uiszczenia opłaty za nadbagaż. Jeśli nie masz wyboru i nadal musisz wziąć bardzo dużą walizkę, spróbuj umieścić niektóre z cięższych przedmiotów w bagażu podręcznym.

2. Sprawdź wagę swojego bagażu przed podróżą

Waga bagażowa to dar niebios i pozwala na samodzielne zważenie bagażu. Bardzo polecam zrobienie tego i sprawdzenie, czy Twój bagaż mieści się w limicie przed podróżą. Oszczędza to stresu związanego z dotarciem na lotnisko, potencjalnym przekroczeniem limitu i koniecznością zapłacenia za dodatkowe kilogramy lub wyrzuceniem rzeczy (co kiedyś musiałem zrobić).

3. Zapłać za przyzwoity dodatek wagowy

Jeśli wiesz, że musisz podróżować z dużą ilością przedmiotów, to zapłać za przyzwoity limit bagażu z góry. Czasami można uzyskać taryfy, które obejmują bagaż rejestrowany, a te mogą być tańsze niż kupowanie taryfy bez bagażu, a następnie dodając go później.

4. Lataj z hojnymi liniami lotniczymi

Niektóre linie lotnicze, takie jak europejski easyJet, są jednymi z moich pierwszych linii lotniczych na krótkich trasach. Wynika to z ich hojnego limitu bagażu podręcznego, który nie ma nawet ograniczenia wagowego. Oznacza to, że możesz wybrać się na wycieczkę typu city break, na którą zabierzesz tylko bagaż podręczny i zaoszczędzisz pieniądze na konieczności zabierania bagażu rejestrowanego.

W przypadku lotów długodystansowych, przyzwoite linie lotnicze powinny zapewnić przyzwoity limit w cenie biletu. Na przykład od 23 kg do 30 kg. Jeśli nie dostaniesz przyzwoitego limitu bagażu w cenie biletu na lot długodystansowy, to zastanów się nad poszukaniem innych linii lotniczych.

5. Nie bądź chytry z dodatkowym bagażem podręcznym

Widziałam wiele osób, które podchodzą do bramki wejściowej z torbą na kółkach oraz dużą torbą podręczną, gdy ich limit wynosi tylko jeden element. Następnie personel linii lotniczych informuje ich, że muszą włożyć torbę podręczną do torby na kółkach, ale ona się nie mieści. Może to powodować niepotrzebny stres i potencjalnie nadmierne opłaty.

Czasami możesz otrzymać pozwolenie na dwie sztuki bagażu podręcznego, np. dużą torbę i mniejszy przedmiot, ale nie jest to częste, więc sprawdź przed podróżą.

6. Włóż kilka ciężkich przedmiotów do kieszeni płaszcza

Nie zawsze jest to możliwe, jeśli przedmioty są duże, ale czasami można włożyć do kieszeni płaszcza przedmioty, które nigdy nie zostałyby zważone. Jeśli masz szczęście, możesz w ten sposób zaoszczędzić dodatkowy kilogram lub dwa.

7. Noś ciężkie ubrania

Ciężkie ubrania, takie jak buty, płaszcze itp. mogą łatwo zwiększyć limit bagażu. Można tego uniknąć, nosząc te elementy i pakując lżejsze rzeczy. Na przykład, kiedy ja podróżuję, często noszę ciężkie buty i wkładam do bagażu rejestrowanego moje wygodniejsze, ale mniejsze i lżejsze.

Autor