Auto detailing - kiedy warto z niego skorzystać?

​Auto detailing to specjalna technika czyszczenia pojazdów, która polega na bardzo skrupulatnej i sensownej pielęgnacji samochodu, a także na wysokim stopniu profesjonalizmu w jej wykonywaniu. Ta nowa technika pozwala osobom, które szczególnie dbają o wygląd swojego samochodu, wyeliminować nawet najmniejsze defekty karoserii.

Co warto wiedzieć o auto detailingu?

Może się zdarzyć, że kupujesz używany samochód, bardzo piękny i wysokiej klasy, a nawet samochód zabytkowy, wspaniałe samochody o dużej wartości, ale z niewielkimi wadami nadwozia. Możesz też mieć przestarzały samochód, który wyraźnie wykazuje oznaki starzenia się, ale z różnych powodów nie nadszedł jeszcze czas na jego wymianę. Postanowiłeś więc udać się do warsztatu samochodowego w celu odświeżenia samochodu, aby wyglądał bardziej przyjemnie dla oka.

Do niedawna jedynym zabiegiem, który ratował taką sytuację, było polerowanie, ale dziś możemy myśleć o kompleksowej usłudze jaką jest auto detailing. Jak sama nazwa wskazuje, jest to zestaw procesów i procedur służących dokładnemu zadbaniu o najdrobniejsze szczegóły samochodu. Ten, kto podejmuje się tego typu interwencji, naprawia niedoskonałości, a nawet minimalne wady ledwo widoczne na pojeździe.

Car detailing: na czym polega?

Stosując specjalną technikę detailingu pojazdów, technik usuwa wszelkiego rodzaju zabrudzenia (np. wapień, plamy kwasowe lub ślady utleniania), przechodzi do szlifowania, a na koniec usuwa nawet prawie niewidoczne zarysowania. Blacharz zajmuje się również dogłębnym czyszczeniem samochodu, ochroną i higieną wnętrza i zewnętrza. Następnie należy odkazić i zabezpieczyć szkło, a potem zająć się tworzywami sztucznymi i ich ochroną. Wszystko jest starannie wykonane, interwencje są staranne. Jest to praktycznie prawdziwa sztuka, detailing samochodu jest nie tylko estetyczny, ale służy także przywróceniu samochodowi jego oryginalnych osiągów i zachowaniu go jak najdłużej w dobrym stanie.

Auto Detailing

Popularne usługi w auto detailingu

Auto Detailing to coś więcej niż tylko mycie ulubionego samochodu i woskowanie karoserii. Chociaż szampon samochodowy, woda i wosk to z pewnością dobry początek, aby naprawdę wyróżnić swój samochód, należy zwrócić uwagę na każdy zakręt i każdą część karoserii. Właściciele samochodów, którzy chcą dla swojego auta wszystkiego, co najlepsze, powinni skorzystać z kompleksowej usługi głębokiego polerowania i detailingu każdego elementu samochodu.

Car detailing sprawi, że Twój samochód będzie wyglądał jak nowy, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz! W tym celu, oprócz polerowania nadwozia, należy również poddać szczegółowej konserwacji wnętrze samochodu. Jeśli chcesz, aby Twój samochód wyglądał jak najlepiej, zasługujesz na to! Od polerowania każdego centymetra karoserii po mycie szamponem i odkurzanie każdej szczeliny - auto detailing to pakiet, którego celem jest sprawienie, by Twój samochód wyglądał tak dobrze, jak pierwszego dnia, gdy został odebrany od dealera.

Auto detailing rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia karoserii pojazdu. Usunięcie nagromadzonego brudu i kurzu określa prace, które należy wykonać, aby nadać samochodowi tak bardzo pożądany połysk.

Dzięki wysokiej jakości środkom polerskim samochód nabiera połysku. Środek polerski pozwala w pełni wykorzystać możliwości lakieru samochodu, a także dostarcza mu tak potrzebnych olejków, które zapobiegają jego wysychaniu. Środek polerujący stosuje się do następujących części samochodu:

  • Polerowanie reflektorów;
  • Polerowanie felg;
  • Polerowanie karoserii;
  • Wykończenie wnętrza samochodu: czyszczenie na sucho.

Dzięki pełnej auto detailingu, wnętrze jest doskonałym punktem wyjścia. Jeśli wnętrze samochodu jest brudne, może to spowodować przeniesienie brudu i kurzu z wnętrza samochodu na świeżo umytą karoserię. Specjalista od auto detailingu przeprowadza gruntowne czyszczenie wnętrza pojazdu, w tym odkurzanie i pranie dywanów, deski rozdzielczej i wykładziny.

Kiedy warto oddać swoje auto specjaliście?

Auto detailing to strategia i działania, dzięki którym każdy używany samochód wygląda jak nowy. Z biegiem lat praktyka ta przekształciła się w sztukę samą w sobie. Dzięki specjalistom od auto detailingu stary i używany samochód zostaje przekształcony w zupełnie nowy pojazd, który wzbudza zachwyt gapiów.

Detailing samochodu jest ważny dla jego pielęgnacji. To z kolei jest bardzo ważne, zwłaszcza jeśli właściciel samochodu zamierza go sprzedać lub wystawić na sprzedaż. Stary lub używany samochód z pewnością nie spodoba się potencjalnym nabywcom, niezależnie od modelu, jeśli jego wygląd ogólny nie będzie zbyt atrakcyjny. Wygląd zewnętrzny używanego samochodu jest pierwszą rozpoznawalną i widoczną częścią samochodu. Odświeżone auto polepsza ogólne wrażenie samochodu i jego ocenę. Dlatego pierwszym priorytetem przy lakierowaniu samochodu jest zawsze oczyszczenie pojazdu z zanieczyszczeń.

Autor