Dlaczego powinieneś wyjechać na rok przerwy w nauce i podróżować?

Rok przerwy to czas, kiedy robisz sobie przerwę od pracy lub nauki i często podróżujesz. Jest to idealny czas na doświadczenia, które mogą być trudniejsze do zdobycia w późniejszym życiu, a także na podróżowanie i zobaczenie większej części świata. Jeśli rozważałeś gap year (lub może nigdy o tym nie myślałeś), to czytaj dalej. Oto powody, dla których powinieneś wziąć gap year i podróżować.

Przerwa od pracy lub studiów

Luka roku może być podjęta w dowolnym momencie, ale często są podejmowane przed uniwersytetem, po studiach, a nawet przerwy w trakcie kariery. Lukę roku zapewnia doskonałą okazję do przerwy pozwalając myśleć o swojej przyszłości, zebrać myśli i miejmy nadzieję wrócić do pracy lub studiów uczucie ostrzejszy i bardziej skoncentrowany. Możesz wtedy mieć jaśniejszy pomysł na ścieżkę, którą chcesz podążać w życiu i podejmować lepsze i bardziej przemyślane decyzje.

Dobre wykorzystanie czasu

Kiedy już znajdziesz się na pełnym etacie, o wiele trudniej jest podróżować. Będziesz ograniczony przez dodatek wakacyjny/urlopowy, który w niektórych krajach może być naprawdę niski. Jeśli masz szczęście, możesz pracować dla firmy, która pozwala na urlopy naukowe. Jest to czas wolny od pracy na około miesiąc do roku, ale praca nie znika i można do niej wrócić po tym czasie. Niestety, tylko wybrane firmy oferują takie korzyści, więc jeśli podróżowanie i robienie gap year jest czymś, co chcesz zrobić, to powinieneś to zrobić albo przed uniwersytetem, albo po uniwersytecie, albo nawet między pracą.

Wolontariat i dawanie siebie

Idąc na gap year może być świetny sposób, aby spędzić czas dając z powrotem. Znajdziesz mnóstwo możliwości wolontariatu na stronach takich jak Workaway, a te mogą być dla miejsc na całym świecie. Nie musisz być wolontariuszem przez cały rok, zamiast tego możesz być wolontariuszem przez kilka tygodni, mieć przerwę, podróżować, a następnie być wolontariuszem w innym miejscu.

Naucz się nowych umiejętności

Idąc na gap year może pozwolić Ci nauczyć się nowych umiejętności, lub zdobyć doświadczenia, które pomogą Ci w karierze. Na przykład, możesz nauczyć się nowych języków, zdobyć doświadczenie w pracy ze zwierzętami i wiele innych. Niektóre z tych rzeczy będziesz mógł umieścić w swoim CV, co może sprawić, że wyróżnisz się na tle innych kandydatów.

Zobacz więcej świata

Oczywiście, biorąc gap year i podróżowanie zapewni wiele niesamowitych możliwości podróżowania. W rezultacie, będziesz miał okazję zobaczyć o wiele więcej świata, co skutkuje doskonałym zrozumieniem różnych ludzi i kultur, a także możliwość posiadania doświadczeń życia. To tylko niektóre z korzyści płynących z podróżowania, ale jest ich o wiele więcej.

Nawiązywanie wspaniałych przyjaźni po drodze

Wiele osób, które podróżują przez dłuższy czas, zatrzymuje się w niedrogich miejscach noclegowych, takich jak hostele, lub nawet angażuje się w wycieczki i wydarzenia społeczne. Pozwala to na poznanie innych podróżników i w rezultacie, czasami spotkać ludzi, z którymi będziesz dzielić fantastyczne doświadczenia i może skończyć się przyjaźnią na całe życie.

Podsumowanie

Ważne jest, aby zaoszczędzić przed podróżą na gap year. Jeśli jesteś studentem to jednym ze sposobów, aby to zrobić jest dostać pracę tymczasową w lecie zaraz po ukończeniu studiów, lub uzyskanie pracy w niepełnym wymiarze godzin podczas studiów. Jeśli pracujesz, wtedy jest to nieco łatwiejsze i będziesz miał o wiele więcej regularnych dochodów, które możesz zaoszczędzić na swoje podróże.

Autor