20 wskazówek, jak zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim rzeczom podczas podróży

 

Zachowanie bezpieczeństwa jest ważne, gdziekolwiek jesteś, ale kiedy podróżujesz, możesz odwiedzić miejsce o zupełnie innej kulturze i podejściu do przestępczości.

Oto nasze sugestie, jak zachować ostrożność podczas podróży, abyś wrócił do domu ze wszystkim, z czym wyjechałeś, i bez żadnych problemów.

1. Torebki

Zawsze upewnij się, że Twoja torebka jest zamknięta i ma zamki błyskawiczne skierowane do przodu. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że pewnego dnia zobaczysz, że ktoś zagląda do środka.

2. W tłumie

Kiedy jesteś w zatłoczonym miejscu, zachowaj szczególną ostrożność z torebkami, staraj się mieć je przed sobą, a nie na plecach.

3. Tylne kieszenie

Jedną z najważniejszych wskazówek jest to, aby nigdy nie wkładać telefonu, portfela, paszportu ani niczego innego ważnego do tylnej kieszeni. Dla doświadczonego kieszonkowca będzie to łatwy łup dla nich, aby wyrwać go, zanim nawet mrugniesz okiem.

Portfel w tylnej kieszeni4

. W restauracjach

Jeśli w restauracji masz torbę i kładziesz ją pod stołem, upewnij się, że nie da się jej wyrwać. Rozważ owinięcie pasków wokół nóg.

Nie zostawiaj telefonu na stole. Podstępna sztuczka polega na tym, że ktoś, prosząc o pomoc, kładzie na stole swoją mapę, a kiedy wyjmuje mapę, wyjmuje również Twój telefon. Telefony na stolikach mogą być również łatwo wyrwane przez rowerzystę lub inne osoby przechodzące obok.

5. W nocy

Zawsze uważaj na to, kto jest wokół Ciebie w nocy, zwłaszcza jeśli robisz zdjęcia dużym aparatem lub telefonem. W ten sposób staniesz się mniej łatwym celem. Również w nocy unikaj chodzenia po odizolowanych miejscach, takich jak parki i alejki, jeśli to możliwe.

6. Transport publiczny

Korzystając z lokalnych środków transportu, takich jak autobus, gdzie Twoja walizka może znajdować się pod spodem w luku bagażowym, zawsze miej przy sobie cenne przedmioty, tak jak w samolocie. Chociaż powinno to być bezpieczne, nigdy nie wiadomo, czy ktoś wysiadający przed Tobą nie zabierze Twojej torby, nawet przez przypadek.

7. Pasy na pieniądze

Te są fantastyczne i idą pod ubraniem. Sprawiają one, że bardzo trudno jest komuś dostać lub nawet znać zawartość. Oto przykład na Amazon

.

8. Walizka z zamkiem

Rozważ uzyskanie walizki z zamkiem, małe rzeczy, takie jak to może być czynnikiem odstraszającym i powinien sprawić, że kradzież toreb wydaje się więcej kłopotów. Oto przykład z Amazon

.

9. Sejfy hotelowe

Podczas pobytu w hotelu zawsze używaj sejfu (jeśli jest) do przechowywania wszystkiego, co cenne.

10. Podczas pobytu na plaży

Podczas pobytu na plaży, jeśli to możliwe, unikaj zabierania ze sobą drogich przedmiotów, a w szczególności zostaw w hotelu takie rzeczy jak paszporty i inne ważne dokumenty.

Jeśli wchodzisz do wody, upewnij się, że ktoś przez cały czas ma przy sobie bagaże.

11. Hostele i schowki

Jeśli jesteś w hostelu, umieść swoje drogie rzeczy w schowkach. Schroniska nie są koniecznie złe, ale zawsze należy zachować ostrożność.

Szafki w schronisku12

. Noszenie przy sobie gotówki

Wyjmuj tylko tyle pieniędzy, ile potrzebujesz, a resztę zostaw w bezpiecznym miejscu w hotelu.

13. Nocne autobusy i pociągi

Jadąc nocnym autobusem lub pociągiem, trzymaj bagaże przy sobie lub w bezpiecznym miejscu. Nie pod siedzeniem dwa piętra niżej. Nocne środki transportu mogą być doskonałym celem dla złodziei.

REKLAMA KONTYNUUJ CZYTANIE PONIŻEJ

14. Nie zostawiaj toreb bez opieki

Czy to lotnisko, stacja kolejowa, lobby hotelowe (lista jest dłuższa...) upewnij się, że nie zostawiasz toreb bez opieki, jak również ryzykujesz, że będą one chodzić, jest również szansa, że mogą zostać przejęte i zniszczone przez służby bezpieczeństwa.

15. Przy przechodzeniu przez ulicę

Pamiętaj, że inne kultury mają inne podejście do bezpieczeństwa na drogach, więc zachowaj szczególną ostrożność i nie oczekuj, że samochody zatrzymają się lub ustąpią Ci miejsca. W niektórych miejscach pieszy nie zawsze ma pierwszeństwo.

Przejście drogowe16

. Bankomaty i wypłacanie pieniędzy

Sprawdź, czy do bankomatu nie jest podłączony czytnik obcych kart i zawsze podawaj swój numer PIN, nawet jeśli nikogo nie ma w pobliżu.

17. Samochody i taksówki

Unikaj wsiadania do nieznanych samochodów, które czekają przed barami i klubami. Korzystaj tylko z licencjonowanych, oznaczonych taksówek, prywatnych samochodów zorganizowanych przez renomowaną firmę (np. Twój hotel) lub usług takich jak Uber. Weź pod uwagę mój kod rabatowy, jeśli jesteś nowy w Uber.

18. Ubezpieczenie

Zawsze upewnij się, że podróżujesz z wystarczającym ubezpieczeniem. Jest to ubezpieczenie, które zapewnia ochronę zarówno dla Ciebie, jak i Twojego mienia do wartości, której potrzebujesz. Gdy masz już ubezpieczenie, wydrukuj ważne strony, takie jak numery roszczeń, a także wykonaj kopię zapasową dokumentów online. Przekaż też kopię swoich danych ubezpieczeniowych bliskim przyjaciołom i rodzinie.

19. Numery alarmowe

Upewnij się, że znasz wszystkie numery alarmowe w miejscu, do którego zmierzasz. Zapisz je w swoim telefonie lub zanotuj.

20. Zrób rozeznanie w oszustwach

Na koniec sprawdź techniki oszustw, takie jak technika mapy wspomniana w punkcie 4. Lepiej być świadomym technik oszustwa, aby nie być naiwnym wobec kogoś, kto jest wyjątkowo przyjazny.

A jeśli coś się stanie...

Nie pozwól, aby ten post przestraszył Cię, że coś się stanie. Szanse są małe, ale będą mniejsze, jeśli zastosujesz się do powyższych rad.

Jeśli jednak coś się stanie, np. kradzież, upewnij się, że otrzymasz od policji numer referencyjny przestępstwa. W przypadku jakichkolwiek problemów medycznych postępuj zgodnie z poradami z punktu 18.

Jeśli coś się stanie, powinieneś sprawdzić dane swojego ubezpieczenia, aby dowiedzieć się, jak wygląda proces zgłaszania roszczeń. Należy to zrobić jak najszybciej, ponieważ niektóre plany ubezpieczeniowe wymagają wczesnego powiadomienia.

Mam nadzieję, że powyższe informacje zapewnią Ci bezpieczeństwo podczas podróży i będziesz się świetnie bawić.

 

Autor