10 wskazówek dotyczących podróży na pierwsze grupowe wakacje z przyjaciółmi

 

Podróżowanie z przyjaciółmi może być niesamowitym doświadczeniem, gdzie można uciec z najbliższymi kumplami i mieć jedne z najbardziej pamiętnych doświadczeń w swoim życiu. Podróżowanie z przyjaciółmi w porównaniu z podróżowaniem solo może przynieść wiele korzyści, takich jak oferty grupowe, możliwość opiekowania się sobą nawzajem, dzielenie się doświadczeniami i wiele innych. Jeśli zastanawiasz się nad zaplanowaniem swoich pierwszych wakacji grupowych, czytaj dalej. Oto najważniejsze wskazówki dotyczące pierwszych grupowych wakacji z przyjaciółmi.

1. Uzgodnij budżet

Planując grupowe wakacje z przyjaciółmi, pierwszą rzeczą, którą musisz ustalić, jest budżet. To znaczy, na ile wszyscy możecie sobie pozwolić. Większość grup przyjaciół składa się z osób o różnych zarobkach i dochodach do dyspozycji, więc należy wziąć pod uwagę, ile każdy ma, zanim budżet będzie zbyt wysoki.

2. Znajdź miejsce na wakacje

Następnie powinieneś wybrać kilka miejsc, w których chcesz spędzić wakacje. W zależności od tego, jak długa będzie Twoja podróż, krótka przerwa w mieście lub znacznie dłuższa wycieczka z wieloma miejscami może być tym, czego szukasz. Jeśli masz tylko krótką ilość czasu, będziesz musiał również rozważyć, jak długo potrwa, aby dostać się do miejsca docelowego, jak nie chcesz spędzić 12 godzin latania, jeśli idziesz tylko na kilka dni.

Podczas wybierania miejsca docelowego powinieneś uzyskać sugestie od wszystkich członków grupy. Następnie powinieneś się spotkać i przedyskutować wszystkie pomysły, aby sporządzić krótką listę ulubionych.

Piękne plaże na Ko Phi Phi3

. Zdecyduj się na pakietowe oferty lub rezerwację niezależną

Oprócz wyboru miejsca docelowego, powinieneś zdecydować, czy chcesz zarezerwować pakiet z firmą turystyczną, czy zarezerwować wszystko osobno. Zarówno wakacje zorganizowane, jak i samodzielna rezerwacja mają wady i zalety, które należy rozważyć. Ogólnie rzecz biorąc, wakacje zorganizowane są bardziej bezstresowe, ale mają mniejszą elastyczność niż samodzielna rezerwacja. Wakacje w pakiecie są też zazwyczaj dobre na tygodniowe wakacje lub do kurortów, podczas gdy jeśli chcesz zwiedzać i odwiedzać wiele miejsc, to samodzielna rezerwacja może być najlepszym rozwiązaniem.

4. Pobyt w apartamentach

Jeśli dokonujesz rezerwacji niezależnie, możesz rozważyć rezerwację apartamentu. Możesz je znaleźć na stronach takich jak VRBO, booking.com, PlumGuide i Airbnb. Często mogą one pomieścić większe grupy, co jest idealne dla przyjaciół i często posiadają również możliwość gotowania, co pomaga utrzymać niskie koszty. Znalazłem również apartamenty i pobyty Airbnb z przyjaciółmi ma tendencję do być nieco bardziej zrelaksowany niż hotel.

5. Stwórz grupę na WhatsApp

Aby wszyscy byli na bieżąco z tym, co się dzieje, powinieneś stworzyć grupę WhatsApp lub skorzystać z podobnego serwisu komunikacyjnego. W ten sposób można szybko i łatwo omówić wszystko, od lotów, zakwaterowania, działań, harmonogramów podczas podróży i wszystkiego innego.

6. Wyznacz lidera grupy

Nie jest to w 100% wymagane, ale czasami pomaga, jeśli masz kogoś, kto jest ogólnie odpowiedzialny. Ta osoba następnie przydzieliłaby różne rzeczy różnym osobom. Jeśli lider jest dobry to nie będzie to dla niego/niej dużo pracy, ponieważ wykorzysta wszystkich równo i będzie głównie koordynował wszystko.

7. Podziel zadania

Gdy jesteś gotowy, aby rozpocząć rezerwację wakacje grupy z przyjaciółmi następnie przypisać każdemu kilka zadań. To może być jedna osoba rezerwuje zakwaterowanie, jedna osoba rezerwuje loty, jedna osoba patrzy na działania i wycieczki itp. Jeśli wybierasz się na wycieczkę z wieloma miejscami docelowymi, możesz również przydzielić różne części podróży różnym osobom.

8. Utwórz arkusz kalkulacyjny i/lub użyj Kittysplit

Teraz, gdy jesteś gotowy, aby rozpocząć rezerwację wszystko trzeba śledzić, co każdy robi, i ile wszystko kosztuje itp. Można to zrobić tworząc arkusz kalkulacyjny i zaznaczając wszystkie szczegóły, kto zapłacił za co, i ile każdy jest winien sobie nawzajem.

Jak również arkusza kalkulacyjnego innej opcji jest Kittysplit gdzie można umieścić w wszystkich swoich przyjaciół, wydatki / koszty, a następnie pomaga śledzić każdy wkład (zakładając, że aktualizować go prawidłowo).

9. Stwórz pulę na jedzenie i picie

Podobnie jak w przypadku podziału na kity, o którym mowa powyżej, który jest bardziej przeznaczony na większe wydatki związane z podróżą, po wyjeździe warto mieć pulę, do której każdy może włożyć trochę pieniędzy. Może to być wykorzystane na piwo, wino, jedzenie itp. i zapewnia, że każdy ma równy wkład. Pula powinna być głównie używana na rzeczy, z których wszyscy skorzystają, więc jeśli ktoś z grupy chce czegoś bardzo konkretnego, powinien sam to zdobyć.

10. Dostosuj się do tego, co każdy chce robić

Po przybyciu do miejsca wypoczynku ważne jest, abyście wszyscy dobrze się bawili. Często okaże się, że różni przyjaciele z grupy chcą robić różne rzeczy. Powinieneś być w tej kwestii elastyczny i starać się dogodzić wszystkim lub wybrać się w mniejszych grupach. Powinieneś również dać ludziom przestrzeń, jeśli tego chcą, ponieważ czasami, zwłaszcza podczas długich podróży, możesz czuć, że potrzebujesz czasu dla siebie lub chcesz iść na własną rękę. Więc jeśli tak jest, zrób to (ale oczywiście bezpiecznie).

Wreszcie, wycieczki i inne zajęcia mogą być całkiem zabawne, gdy jesteś na wakacjach grupowych i w wielu miejscach można często znaleźć wycieczki grupowe obejmujące wszystkie rodzaje doświadczeń. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na to, co można znaleźć.

 

Autor