Wskazówki dla podróżników dotyczące dalekich podróży i wycieczek drogowych

 

Podróżowanie czasami wymaga bardzo długich jazd lub wycieczek drogowych. Kilka długich dysków byłem na było w Kanadzie, gdzie poszedłem z Toronto w środku kraju do Cape Breton, który jest na wschodnim wybrzeżu. Ta wycieczka była 1900 km, zajęło około półtora dnia, aby się tam dostać, i zaangażowany około 18 godzin czasu jazdy. W tym poście, dam Ci kilka moich wskazówek, aby przejść na długich odległych dysków, takich jak ten, który powinien pomóc Ci podróżować bezpiecznie i mieć bardziej komfortową podróż.

Menu

 • Przed podróżą
 • Co spakować
 • Na drodze

Pre-trip

Oto kilka rzeczy, które powinieneś zrobić przed rozpoczęciem jazdy i wyruszeniem w drogę.

Wykonaj podstawowe kontrole i konserwację swojego samochodu

Bardzo ważną rzeczą, którą powinieneś zrobić przed długą podróżą jest sprawdzenie samochodu pod kątem podstawowej konserwacji. Takie jak:

 • Twoje opony mają wystarczający bieżnik i ciśnienie powietrza.
 • Poziom oleju jest wystarczający.
 • Czy płyn do szyb i wody jest uzupełniony.
 • Sprawdź, czy wszystkie światła są sprawne.

Zapoznaj się z przewodnikiem po samochodzie i lokalnymi przepisami, aby dowiedzieć się, jakie powinny być wymagania.

Przygotuj muzykę

Przygotuj muzykę, której chcesz słuchać, np. ściągając ją na telefon, jeśli masz połączenie Bluetooth, lub przygotowując płyty CD. Możesz również skorzystać z usługi takiej jak Spotify, aby pobrać muzykę na swoje urządzenie, a następnie będzie ona dostępna w trybie offline podczas podróży.

Korzystanie z GPS lub pobieranie map offline

Jeśli nie znasz już trasy, pobierz mapy offline na swój telefon, takie jak na Google Maps, lub upewnij się, że masz urządzenie GPS

. Wiele nowoczesnych samochodów ma teraz wbudowany GPS.

Dobrze się wyśpij dzień wcześniej

Nigdy nie powinieneś prowadzić samochodu, gdy jesteś bardzo zmęczony, więc dzień wcześniej postaraj się dobrze wyspać - około 8 godzin. Może być czasami trudno zasnąć, kiedy wiesz, że musisz, więc rozważ pójście do łóżka godzinę wcześniej niż zwykle, aby dać sobie dużo czasu na odpłynięcie.

Człowiek ŚpiącySprawdź, czy

masz oponę zapasową

Nigdy nie wiadomo, kiedy możesz dostać przebicie. Kiedyś byłem kierowcą w Londynie i co jakiś czas zdarzało mi się przebić oponę, a raz nawet miałem blowout. Ponieważ może się to zdarzyć w każdej chwili, zawsze upewnij się, że masz zapasową i zestaw do jej wymiany, taki jak podnośnik (jack) i klucz. Jeśli nie masz zapasowej opony, a przebijesz, to możesz utknąć na jakiś czas na poboczu drogi, czekając na służby ratownicze, co będzie też bardziej kosztowne.

Sprawdź, czy ubezpieczenie samochodu i podatek drogowy są nadal ważne

Podczas podróży łatwo zapomnieć o tym, że ubezpieczenie i podatek drogowy są nadal ważne. Mimo, że powinieneś być na szczycie tego, sprawdź, czy są one nadal ważne przed wyjazdem, jeśli to możliwe. Ostatnią rzeczą, jakiej sobie życzysz, jest głupi problem podczas wyjazdu.

Zatankuj

Zatankuj samochód przed podróżą lub zanotuj, gdzie znajduje się najbliższa stacja benzynowa, abyś mógł to zrobić rano. Zwłaszcza jeśli podróżujesz po nieznanym terytorium, bo nie chcesz jechać zbyt długo i zabraknie Ci paliwa.

Stacja benzynowaCo


spakować

Oto kilka rzeczy, które powinieneś pamiętać, aby spakować przed wyjazdem na przejażdżkę:

Spakuj ładowarkę USB

Ładowarka USB do telefonu jest bardzo ważne, gdy idziesz na długich wycieczek drogowych. To pozwoli Ci utrzymać telefon naładowany, więc telefon jest użyteczny, gdy się zatrzymasz, a także w nagłych wypadkach.

Możesz rozważyć zakup przenośnej ładowarki, takiej jak poniżej:

Lub możesz dostać ładowarkę USB, która pasuje do zapalniczki samochodowej.

Chusteczki nawilżane lub płyn do dezynfekcji rąk

Zawsze lubię mieć mokre chusteczki lub płyn do dezynfekcji rąk, kiedy prowadzę samochód. Pomaga to w przypadku korzystania z łazienki, w której nie ma mydła lub ogólnie jest brudno. Pozwala to również oczyścić ręce przed jedzeniem jedzenia palcami.

Spakuj poduszkę i koc, jeśli podróżujesz z innymi osobami

Jeśli będziesz podróżować z innymi osobami, spakuj poduszkę i koc, abyście mogli się zdrzemnąć, kiedy nie będziecie jechać. To sprawi, że czas płynie szybciej, a jeśli masz zamiar być jazdy w pewnym momencie, a następnie będzie w stanie utrzymać się dużo świeższe.

Noś wygodne ubrania

Aby podróż była tak wygodna, jak to tylko możliwe, załóż odpowiednie ubrania, takie jak luźne topy, spodnie i trenerzy lub podobne obuwie.

Niewielka ilość drobnych

Jeśli jest prawdopodobne, że będziesz jechać płatnymi drogami, pamiętaj o drobnych.

Spakuj wodę butelkowaną

Zbyt wiele razy zdarzyło mi się wyjść z domu i zapomnieć spakować wody. Musiałem wtedy kupować wodę w drodze, co było niepotrzebnym kosztem i często jest o wiele droższe, zwłaszcza jeśli kupuje się ją na stacjach benzynowych.

Prawo jazdy i rejestracja

Chociaż jest to bardzo oczywiste, zawsze powinieneś sprawdzić, czy masz to przy sobie. Szczególnie jeśli podróżujesz w obcym kraju lub wynajmujesz samochód.

Dane dotyczące ubezpieczenia i numery alarmowe

Chociaż miejmy nadzieję, że nigdy nie będziesz ich potrzebował, będziesz sobie wdzięczny, jeśli dane dotyczące ubezpieczenia i numery alarmowe będą pod ręką, gdybyś ich potrzebował. Możesz wydrukować kopię tych informacji i zostawić je w schowku w samochodzie.

Karty kredytowe lub awaryjna gotówka

W razie problemów, takich jak pęknięta opona lub inny problem, warto zawczasu się do tego przygotować. Na przykład mając kartę kredytową z saldem lub wystarczającą ilość gotówki w ręku. Podczas niedawnej wyprawy drogowej przebiliśmy oponę dużym ciałem obcym, co spowodowało konieczność wymiany opony i kosztowało nas ponad 200 dolarów.

REKLAMA KONTYNUUJ CZYTANIE PONIŻEJ

Rozrywka

Jeśli nie będziesz prowadzić podczas podróży, spakuj rzeczy takie jak książki, czasopisma i gadżety, które zapewnią Ci rozrywkę i sprawią, że jazda będzie bardziej komfortowa.

Dla dzieci

Kilka rzeczy, które powinieneś spakować dla dzieci to:

 • iPad lub podobne urządzenie z grami, filmami i innymi rozrywkami
 • Jedzenie i napoje, w zależności od sytuacji
 • Kubek odporny na rozlanie
 • A także wiele innych rzeczy wymaganych w zależności od wieku dziecka, takich jak pieluchy, przewijaki itp.

W drodze

Na koniec kilka wskazówek dotyczących jazdy w trasie:

Rób dużo przerw

Podczas podróży pamiętaj, aby robić dużo przerw i nie forsować się zbytnio. Powiedziałbym, że około 3 godziny to najdłuższy czas jaki powinieneś jechać zanim zrobisz sobie przerwę. Z doświadczenia wiem, że po więcej niż 3 godzinach zaczynam czuć się o wiele bardziej rozproszony.

Regularnie uzupełniaj paliwo

Kiedy wybierasz się w daleką podróż postaraj się pamiętać o regularnym uzupełnianiu paliwa. Jest to ważniejsze, jeśli podróżujesz po drogach lub w miejscu, gdzie nie ma zbyt wielu stacji benzynowych. Jeśli podróżujesz autostradą lub drogą szybkiego ruchu, nie musisz się zbytnio martwić, ponieważ często w regularnych odstępach znajduje się wiele stacji benzynowych.

Używaj tempomatu

Wspaniałą cechą nowoczesnych samochodów jest posiadanie tempomatu. To pozwoli Ci ustawić samochód na określoną prędkość, a następnie zrelaksować się i zdjąć pedał z gazu. Tempomat powinien być używany tylko w bezpiecznych miejscach, gdzie prędkość powinna pozostawać stała przez dłuższy czas, takich jak autostrady/motostrady. Nie powinieneś używać tempomatu do jazdy po mieście, w korku ulicznym lub w pobliżu budów na autostradach.

Zatrzymuj się w motelach

Jeśli podróżujesz przez bardzo długi czas, np. ponad dziewięć godzin, to rozważ zatrzymanie się w motelu. To będzie o wiele bezpieczniejsze niż pchanie się i będzie również czuć się o wiele lepiej i cieszyć się podróżą więcej.

Motel przy zachodzie słońcaPodróżuj

z innymi i weź zmiany

Najlepszym sposobem, aby przejść na długiej odległej jazdy jest podróż z innymi ludźmi i na zmiany. To pomoże Ci zachować świeżość i bezpieczeństwo. Podczas podróży na mojej długiej 18-godzinnej podróży z Toronto do Cape Breton było trzech z nas, a my często braliśmy trzygodzinne zmiany. Dostaliśmy również sporo przerw podczas przełączania, co pozwoliło nam rozprostować nogi.

Jeśli to konieczne, wyjedź wcześniej, aby uniknąć korków

Jeśli wyjeżdżasz z miasta lub dużego miejsca to, pozostawiając wcześnie może być najlepszym sposobem, aby uniknąć ruchu w godzinach szczytu. Kiedy ja wyjeżdżałem z Toronto do Cape Breton na wschodnim wybrzeżu, często wyjeżdżaliśmy około 5-6 rano.

 

 

Autor